انواع سمعک
انواع سمعک | خانم آقا سلیمانی 09126142030
دسامبر 22, 2019
خرید سمعک اقساطی
سمعک اقساطی |خانم آقا سلیمانی 09126142030
دسامبر 29, 2019
Show all

قیمت سمعک خوب |مینا آقا سلیمانی 09126142030

قیمت سمعک خوب

قیمت سمعک خوب

قیمت سمعک خوب مانند هر عامل دیگری می تواند از دلایل مختلفی تأثیر بپذیرد این که یک سمعک چه قیمتی دارد متأثر از عوامل مختلفی است.

قیمت سمعک خوب

امروزه برخی از سمعک ها وجود دارند که تکنولوژی های گران قیمتی بر روی آن ها نصب شده و قیمت سمک را افزایش داده است .

 

این نوع سمعک برای فرد امکان زندگی بسیار راحت و معمول را ایجاد می کند که می توانند به کمک آن کار و فعالیت های اجتماعی خود را از سر گیرند و بدون هیچ مشکلی زندگی کنند.

 

قیمت سمعک خوب و تکنولوژی سمعک

تکنولوژی سمعک بررو قیمت سمعک خوب بسیار تاثیر گذار است.به طور کلی از جهت تکنولوژی سمعک ها به چهار دسته آنالوگ ،دیجیتال،دیجیتال هوشمند،هوشمند وایرلس تقسیم می شوند.

قیمت سمعک آنالوگ به علت داشتن تکنولوژی ساده تر جزء ارزان ترین سمعکها محسوب می شوند و سمعکهاس هوشمند وایرلس بعلت دارا بودن تکنولوژی و قطعات پیچیده تر جزء گرانترین سمعکها هستند. در واقع هرچه تکنولوژی سمعک بالاتر باشد بالطبع قیمت آن نیز بیشتر است.

 

میزان و نوع کم شنوایی وقیمت سمعک خوب

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت سمعک خوب میزان و نوع کم شنوایی بیمار است. در کم شنوایی های شدید و عمیق باید از سمعکهای خیلی قدرتمنداستفاده شود که انتخاب سمعک را محدود می کند  و از جهت قیمت ممکن است در بعضی برندها این نوع سمعک ها جزء سمعک های گران باشند.

قیمت سمعک خوب

در انواع کم شنوایی،کم شنوایی انتقالی محدوده انتخاب را بالاتر برده و می تواند از سمعکهای متنوعی استفاده کرد. در کم شنوایی حسی عصبی، شکل کم شنوایی در فرکانسهای بالا،در فرکانس های پایین،در تمامی فرکانس ها قیمت سمعک و انتخاب تکنولوژی بسیار موثر است.

سن فرد کم شنوا وقیمت سمعک خوب

سن فرد کم شنوا می تواند در تعیین قیمت سمعک بسیار موثر باشد، در کودکان و نوزادان به خاطر زبان آموزی و توانبخشی مربوط به آنها بهتر است از سمعک هایی استفاده شود که تکنولوژی بالاتری دادارند و طبعا قیمت آنها بالاتر می باشند.

در افراد جوان و میان سال که دچار کم شنوایی هستند بسته به شغل و مکان های آموزشی که هستند می توان تقیمت سمعک خوب با تکنولوژی مناسب را انتخاب کرد. در افراد مسن که نیاز به ارتباط ساده تری دارند. می توان از سمعک هایی با تکنولوژی و امکانات ساده تر استفاده کرد که دارای قیمت کمتری می باشند.

 

 

 

 

برند سمعک و قیمت سمعک خوب

در سراسردنیا سمعک های مختلفی با قیمت های مختلف به فروش می رسد. برندهای سمعک زیادی از شرکت های مختلف وجود دارد که در نقاط مختلف دنیا تهیه و ساخته می شود.

 

هریک از برندهای سمعک دارای ویژگی و امکانات ویژه ای می باشند. که در قیمت سمعک تاثیر گذار است. از جمله برندهای سمعک می توان به سمعک فوناک و سمعک اتیکن و سمعک یونیترون و سمعک استارکی و سمعک زیمنس اشاره کرد.

آیا سمعک گران به معنی بهتر بودن آن است؟

همان گونه که در بالا اشاره شد هرچه قدرت یک سمعک بیشتر و تکنولوژی آن پیشرفته ترشود ، قیمت سمعک نیزبالاتر خواهد رفت .

اما به یاد داشته باشید که گران ترین چیزها همواره به معنای بهترین ها نیستند. چرا که بر حسب میزان و نوع کم شنوایی و سبک زندگی افراد نیاز های آن ها با یکدیگر متفاوت است و بنابراین سمعک مناسب برای تامین نیاز هایشان نیز بر اساس این فاکتورها مشخص می شود.

قیمت سمعک خوب

محدوده قیمت سمعک در ایران بین 2 تا 12 میلیون تومان می باشد و متاسفانه بیمه ها هزینه اندکی را بابت سمعک پرداخت می کنند .

همچنین به این نکته توجه کنید که سمعک ها یک دستگاه مهم است. این ها دستگاه هایی هستند که هفت روز هفته و 12 ماه سال همراه شما خواهند بود، پس لازم است که هنگام خرید سمعک اطمینان حاصل کنید که زمان و هزینه صرف شده ارزش آن را دارد.

 

قیمت سمعک گوش

قیمت سمعک گوش با برندهای خوب و مطرح دنیا معمولاً نسبت به انواع معمولی آن  کمی بالاتر است از این رو بهتر است با اطلاعاتی که درمورد سمعک  به دست می آورید بهترین برند را انتخاب کنید و از سمعکی مناسب برای بهبود شنوایی خود بهره ببرید.

 

مانند هر ابزار دیگری، قیمت سمعک خوب  نی در محدوده های مختلفی وجود دارد که می تواند امکان خرید را برای هر قشری فراهم کند.

البته برخی از بیمه ها هزینه ی خرید سمعک را نیز تا حدودی قبول می کنند و می توانید از این طریق در خرید سمعکی بهتر و مناسب تر بکوشید.

 

 

قیمت سمعک بستگی به چند عامل دارد

 

– قدرت سمعک

-سایز سمعک

-تکنولوژی سمعک

-تعداد کانال سمعک

– گارانتی سمعک

 

 

خرید سمعک غرب تهران

در  خرید سمعک نیازهای فردی شخص ناشنوا یا کم شنوا است که مهم است . نیازهای هر فرد متفاوت است و بنابراین هیچ سمعکی وجود ندارد که برای همه افراد مناسب وبا قیمت خوب باشد.

مهمترین نکته این است که سمعکی را پیدا کنید که بتواند  نیازهای شنوایی و کم شنوایی شما رابه بهترین شکل ممکن تامین کند. همچنین مهم است که بتوانید سمعک خود را به سرعت و سهولت استفاده کنید. بنابراین نحوه انتخاب و خرید سمعک همیشه به میزان شنوایی فرد و نیازهای شخصی اش بستگی دارد.

تمام سمعک های جدید دارای  کیفیت بالا و بر اساس تکنولوژی دیجیتال مدرن ساخته شده اند و تمام تولیدکنندگان آن ، سمعک ها را در محدوده قیمت های مختلف ارائه می کنند و شما به راحتی می توانید از بین آنها انتخاب مناسب داشته باشید.

 

اصلی‌ترین فاکتورها در تعیین قیمت سمعک خوب

در اینجا به برخی از اصلی‌ترین فاکتورها در تعیین قیمت سمعک خوب اشاره شده است

-تکنولوژی بکار رفته در سمعک  در قیمت سمعک بسیار موثر است.

-نوع برند و مدل انتخابی سمعک متناسب با هر فرد با هم متفاوت است.

-نوع گارانتی و خدمات پس از فروش سمعک یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت سمعک برای افراداست که  دچار کم شنوایی هستند وقصد خرید سمعک را دارند.

 

 

-لوازم جانبی کمک شنیداری مورد نیاز هر کاربر که بسته به سن و شغل و نیازهای شنیداری هر فرد برای کاربرد آسان تر تلفن و تلویزیون و دریافت واضح مکالمات در جلسات و سمینارها برای فرد انتخاب می شود نیز در قیمت سمعک موثر خواهند بود.

 

 

نکات وعوامل مهم  در قیمت سمعک خوب

 

قیمت سمعک خوب بستگی به عوامل مختلفی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.

 

-میزان کم‌ شنوایی یکی از عوامل اصلی درانتخاب سمعک نوع و میزان کم‌ شنوایی است. برای نمونه ممکن است نوع و میزان کم‌ شنوایی شما به گونه‌ای باشد، که سمعک دارای تکنولوژی پایه که قیمت پایین‌تری دارد، برای شما انتخاب بهتری نسبت به سمعک‎‌های پیشرفته باشد. درتجویز سمعک گرانترین‌ها همیشه بهترین‌ها نیستند.

 

-نیازهای شنیداری و سبک زندگی شما نیز یکی از عوامل تاثیر‌گذار است. اگر شما فردی هستید در محیط‌های شلوغ و پُر سر و صدا کار می‌کند، برای درک گفتار درچنین محیطی نیاز به سمعکی پیشرفته با مدار کاهنده عالی و میکروفون‌های جهت‌دار پیشرفته دارد.

 

-اگر اندازه سمعک برای شما مهم است، شما باید از سمعک‌های نامرئی استفاده کنید. سطح تکنولوژی به کار رفته در این سمعک‌ها معمولا محدوده متوسط یا عالی است.

-سمعک  کم‌ شنوایی یک یا دوطرفهاگر هر دو گوش شما مبتلا به کم‌ شنوایی است، شما به دو سمعک نیاز دارید.وهزینه سمعک شما بالاتر خواهد رفت.

 

قیمت سمعک خوب

قیمت سمعک نامرئی

قیمت سمعک نامرئی IIC: این سمعک‌ها کوچکترین و مخفی‌ترین نوع سمعک داخل گوشی است . معمولا کمپانی‌های تولیدکننده این نوع سمعک از تکنولوژی محدوده متوسط (Mid-Range) و عالی (Premium) در این سمعک‌ها استفاده می‌کنند.

قیمت سمعک نامرئی CIC: این سمعک‌ها کمی بزرگتر از سمعک‌های نامرئی IIC هستند. قیمت این سمعک‌ها بستگی به سطح تکنولوژی به کار رفته در آنها دارد. اگر سطح تکنولوژی به کار رفته در این سمعک‌ها، تکنولوژی پایه (Basic) باشد، قیمت مناسب تری خواهند داشت.

 

قیمت سمعک داخل کانال

سمعک داخل کانال از سمعک های نامرئی بزرگتر است و بیشتر در گوش دیده می‌شود. اما همان‌طور که گفته شد، معمولا اندازه درقیمت سمعک بی تاثیراست. بنابراین اگر تکنولوژی استفاده شده در سمعک داخل کانال با سمعک نامرئی CIC در یک سطح باشد، قیمت سمعک داخل کانال با قیمت سمعک CIC یکسان است.

 

قیمت سمعک داخل گوشی

سمعک داخل گوشی (ITE) از سمعک‌های نامرئی و داخل کانال بزرگتر است و در قسمت صدف لاله گوش قرارخواهد گرفت. قیمت سمعک داخل گوشی با قیمت سمعک نامرئیCIC و سمعک داخل کانال یکسان است.

 

قیمت سمعک پشت گوشی

سمعک‌های پشت گوشی بهترین انتخاب برای افراد مسن و کم شنوایی پیرگوش محسوب می شوند. قیمت سمعک پشت گوشی همانند سمعک نامرئی CIC بستگی به تکنولوژی به کار رفته در این سمعک‌ها دارد.

 

قیمت سمعک خوب

چرا قیمت سمعک متفاوت است ؟

همان گونه که می دانید سمعک به خصوص سمعک های جدید  وسیله مدرن هستند .وسیله ای که دارای برندهای مختلف و تکنولوژی و امکانات مختلفی هستند. در این مورد هم ما با انواع کم شنوایی سر و کار داریم. در حالیکه یک سمعک برای فرد کم شنوایی بسیار مفید است ، ممکن است برای فردی دیگر آنچنان مفید نباشد. اتفاقا همین حساسیت کار، سبب شده است که تجویز آن صرفا توسط شنوایی شناس انجام شود. ذکر این نکته لازم است که همیشه گرانترین سمعک مناسب ترین سمعک برای شما محسوب نمی شود.

 

هر چه تکنولوژی و امکانات سمعک پیشرفته تر باشد قیمت سمعک نیز به همان میزلن  بالاتر خواهد بود لازم به ذکر است آنچه قیمت سمعک را تعیین می کند فقط میزان ونوع کاهش شنوایی بیمارنیست بلکه نیازهای ویژه بیمار و عوارض جانبی کاهش شنوایی و عوامل دیگر از قبیل سن و شغل و موقعیت اجتماعی و غیره نیز در انتخاب سمعک مناسب و درنتیجه درقیمت سمعک موثر هستند.

 

بهبود شنوایی باعث بهبود کیفیت زندگی شما می شود بنابراین باید به سمعک به منزله سرمایه گذاری در زمینه سلامت نگاه کرد. قیمت سمعک بسته به آنکه سمعک دیجیتال هوشمند و یا وایرلس است قیمت برای بیمار متفاوت می باشد چنانچه فرد نیاز به سمعک های مخصوصی دارای مدارهای صدا درمانی برای وزوز گوش ویا نیاز به استفاده از سمعک های با قابلیت اتصال به وسایل جانبی از قبیل تلویزیون تلفن موبایل و یا غیره داشته باشد قیمت سمعک نیز تغییر میکند.

 

تاثیر گارانتی بر قیمت سمعک خوب

یکی از عوامل بسیار مهم که بر روی قیمت سمعک خوب تاثیر‌گذار است نوع گارانتی آن است. در این باره باید گفت که سمعک بدون تنطیم و بدون گارانتی و خدمات بعد از فروش، کالایی بی‌استفاده و بدون کاربرد محسوب می شود.

قیمت سمعک خوب

چرا که فروش یک سمعک در واقع آغازی برای ارائه خدمات تخصصی و همچنین خدمات پس از فروش است چرا که بعد از فروش به غیر از اینکه  سمعک نیاز به جلسات مکرر تنظیمی از سوی ادیولوژیست تجویزکننده سمعک دارد بلکه گاهی هزینه‌های زیادی برعهده که بسته به نوع گارانتی و مدت زمان آن برعهده شرکت توزیع‌کننده سمعک است.

سمعک خام، بدون تنظیم می تواند اثرات غیر قابل بازگشتی را روی باقیمانده شنوایی کاربر گذاشته و بدون گارانتی، می تواند هزینه های اضافی پیش بینی نشده ای را به کاربران تحمیل کند.

 

 

بهترین سمعک کدام است؟

برای  بیشتر کاربران این سوال پیش می آید که بهترین سمعکهای دنیا کدام نوع و برند است؟ پاسخ این سوال بستگی به عوامل مختلفی دارد. کاهش شنوایی در هرفردی به صورت مختلف دیده می شود.

بهترین سمعک برای هر فرد پس ازانجام ارزیابی های دقیق شنوایی ، ارزیابی توانایی های حرکتی و دیداری فرد، ارزیابی توانایی های استخراج گفتار توسط فرد و عوامل دیگری می باشد. عوامل ادیولوژیک مانند میزان ونوع افت شنوایی، شکل افت شنوایی ، میزان درک گفتار ، میزان توانایی های عصب و مغز درپردازش اصوات و شرایط پرده گوش در تعیین نوع شنوایی موثر است . برخی عوامل غیرادیولوژیک نظیر دیدگاه شخص  انتظارات هم می تواند در تعیین نوع سمعک ها تاثیر گذار باشد.

کدام قیمت برای شما مناسب است؟

قیمت سمعکی که برای شما مناسب است بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله میزان و نوع کم شنوایی فرد ،محیط های شنیداری که شما از سمعک در آن محیط ها استفاده می کنید ،سلیقه شما از نظر اینکه سمعک دیده شود یا مخفی باشد ،نیاز به یک یا دو سمعک  هریک به صورت جداگانه برروی قیمت سمعک تاثیرگذار است.

البته تکنولوژی به کار رفته در سمعک بر قیمت سمعک تاثیرمستقیمی  دارد. تکنولوژی های از جمله وایرلس، ضدآب، حذف فیدبک، حذف نویز و ردیابی گفتار باعث افزایش قیمت سمعک می شوند. تکنولوژی به کار رفته باعث می شوند تا وضوح گفتار بهتر شود و میزان رضایت بیمار بالا رود.

 

انتخاب سمعک

لازمه ی انتخاب صحیح سمعک ، طی شدن مراحل ابتدایی و بسیارمهم و تخصصی است. آزمایش های تخصصی شنوایی و عصب، تشخیص صحیح از نوع اختلال و توانایی تعیین تکنولوژی های جایگزین و مناسب برای هر کاربر توسط متخصص شنوایی شناس، قالب گیری حرفه ای وانتخاب صحیح مدل سمعک، تنظیم منحصربفرد وتخصصی و تنظیمات دوره ای سمعک، همگی از موارد تعیین کننده ی قیمت سمعک می باشد. تنها متخصص شنوایی شناسی صلاحیت انتخاب نوع و مدل مناسب سمعک را برای کاربران دارد و تمام مراحل و پروسه ی دریافت سمعک بهتراست توسط یک فرد و دریک کلینیک انجام گیرد.

 

 

 

قیمت سمعکها برچه اساسی تعیین می‌شود

 

-ميزان تكنولوژی و امکانات جانبی سمعک

 

– سمعكهای وايرلس، سمعكهای ضدآب، سمعكهای نامرئي، سمعكهای هوشمند، سمعكهای ديجيتال هریک قیمت جداگانه ای دارند.

 

-لوازم جانبي كمك شنيداري مورد نياز هر كاربر كه بسته به سن و شغل و نيازهاي شنيداري هر فرد براي كاربرد آسان تر تلفن و تلويزيون و دريافت واضح مكالمات در جلسات و سمينارها براي فرد انتخاب ميشود نيز در قيمت سمعكها موثر خواهند بود.

 

باید درنظر داشت که همیشه سمعک گران قیمت لزوما برای شما بهتر نیست و طبق مطالب فوق تعیین سمعک مناسب توسط شنوایی شناس و پس از انجام ارزیابی های دقیق و کارامد انجام می گیرد.

 

 

 

 

نکات کلیدی قبل از خرید سمعک

 

بعد از طی مراحل ارزیابی شنوایی اگر ادیولوژیست یا متخصص شنوایی به شما استفاده از سمعک را توصیه کرد قبل از خرید سمعک حتما به این موارد توجه فرمایید:

 

-اندازه سمعک با میزان کم شنوایی ارتباط دارد. به عبارتی دیگر، در افرادی با کم شنوایی شدید وعمیق نمی توان از سمعک های کوچک داخل گوشی استفاده کرد..

-اگر شما بیش از حد مستعد ابتلا به عفونت گوش هستید، سمعک های کوچک داخل گوشی به علت ورود مایع و عفونت گوش در معرض آسیب قرار می گیرند و ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. البته فیلترهای خاصی برای این شرایط در نظر گرفته می شود.

-ممکن است بخواهید برخی از انواع سر و صداهای پس زمینه را کاهش و یا بعضی از فرکانس های صوتی که در شنیدن آن مشکل دارید را افزایش دهید ولی به یاد داشته باشید همه سمعک ها قادر به انجام این موارد نیستند. بنابراین به ادیولوژیست خود اعتماد کنید و تجویز سمعک مناسب را بر عهده ی ایشان بگذارید.

قیمت سمعک

 

 

-بعضی از انواع سمعک با استفاده از سیگنال وایرلس قادر به ارتباط با لپ تاپ، پخش کننده های موزیک و موبایل هستند، اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد میتوانید قبل از خرید سمعک از این مسئله مطمئن شوید.

اگر شما نگران ظاهر خود در صورت استفاده از سمعک هستید، با مشاوران حاضر در کلینیک در این مورد صحبت کنید تا بهترین گزینه با توجه به مشکل شنوایی و زیبایی ظاهری به شما پیشنهاد بدهند.

 

تاثیر لوازم جانبی سمعک ها بر قیمت سمعک

معمولا قیمت تمام لوازم جانبی سمعک ها به صورت جداگانه در هنگام خرید محاسبه می شود و تاثیر چندانی بر روی قیمت انواع سمعک ندارد.

ولی شما اگر بخواهید از لوازم جانبی سمعک استفاده کنید باید سمعک شما قابلیت اتصال وایرلس و یا بلوتوث را نیز داشته باشد.

معمولا سمعک های دو میلیون تومان به بالا این قابلیت را دارند.

 

قیمت انواع سمعک در مارک های مختلف

 

 

قیمت سمعک زیمنس

 

سمعک زیمنس ساخت کشور آلمان، یکی از قدیمی ترین و خوش نام ترین کمپانی ها در تولید و ارائه تجهیزات  شنوایی و کمک شنوایی است که بیش از ۱۳۰ سال سابقه  دارد به همین دلیل همواره در رده ی با کیفیت ترین سمعک های روز دنیا قرار دارد و با ارائه تکنولوژی های نوین نظیر تکنولوژی سمعک های فراهوشمند وایرلس، امکان برقراری ارتباط سمعک از طریق اپلیکیشن های موبایل، امکان تنظیم سمعک از راه دور توسط متخصص، تولید سمعک های ضد آب، تولید سمعک های شارژی بدون نیاز به باطری  امکان برقراری ارتباط بین دو گوش همواره پیشرو در ارائه کیفیت صدایی بی نظیر و لوازم جانبی حرفه ای برای سمعک بوده و رضایت مندی بسیار بالای کاربران را به دنبال داشته است.

قیمت سمعک اتیکن

 

سمعک اتیکن ساخت کشور دانمارک می باشد که یکی از قوی ترین و با تجربه ترین کمپانی ها در ارائه محصولات شنوایی است و این کمپانی همواره پیشرو در ارائه تکنولوژی هوش مصنوعی و ساخت انواع سمعک های فراهوشمند بوده و به خوبی حافظه شنیداری مغز را مدل سازی می کند.

 

کمپانی اتیکن دانمارک  یکی از کمپانی های به نام در سراسر دنیا بوده و با تولید محصولات بی نظیر و متنوع خود امکان انتخاب سمعک برای انواع مدل های کاهش شنوایی را فراهم می آورد.

 

آنچه بايد در‌مورد قیمت سمعک بدانید

هرچه تکنولوژی و امکانات سمعک پیشرفته‌تر باشد، قیمت سمعک به همان میزان بالاتر خواهد بود. لازم به ذکر است آنچه قیمت سمعک را تعیین می‌کند فقط ميزان و نوع کاهش شنوایی افراد نيست بلكه نيازهاي ويژه هر كاربر و عوارض جانبی کاهش شنوایی و بسیاری از عوامل دیگر فردی مثل سن و شغل در انتخاب سمعک مناسب و در نتيجه قیمت سمعک موثر هستند.

 

 

همان گونه که می دانید بهبود شنوایی باعث بهبود کیفیت زندگی می‌شود، بنابراین باید به تهیه سمعک به منزله سرمایه‌گذاری در زمینه سلامت نگریست.

 

قيمت سمعک بسته به آنكه سمعک ديجيتال، سمعک وايرلس، سمعک هوشمند، سمعک ضدآب براي كاربر مناسب باشد، متفاوت خواهد بود. چنانچه فرد نیاز به سمعک های مخصوص دارای مدارهای صوت درمانی برای وزوز گوش یا نیاز به استفاده از سمعک های با قابلیت اتصال به تلفن همراه یا … داشته باشد، قیمت سمعک نیز متغییر خواهد بود.

 

 

قیمت سمعک معمولی

 

سمعک‌های معمولی، نسل اول سمعک های صد در صد  دیجیتال هستند. از تکنولوژی دیجیتال در این سمعک‌ها استفاده می‌شود، اما این سمعک‌ها هوشمند نیستند. با توجه به کیفیت بالای سمعک‌های هوشمند و هوشمند وایرلس، این سمعک‌ها خیلی کم تجویز می‌شوند. سمعک‌های معمولی نسبت به سمعک آنالوگ کیفیت بهتری دارند.

 

کمک هزینه سمعک بیمه

خوشبختانه اکثر بیمه‌های پایه و تکمیلی تعرفه‌ای به عنوان کمک هزینه سمعک برای بیمه‌شدگان اصلی، مستمری بگیران و افراد تحت تکلف  آنان در نظر گرفته‌اند.

میزان این کمک هزینه معمولا مقدار ثابتی است و در بیمه‌های مختلف متفاوت است. این هزینه معمولا هر چند سال یک‌بار به فرد تعلق می گیرد.

 

قیمت سمعک هوشمند

یکی از محبوب ترین سمعک ها در بین مردم سمعک هوشمند است. عملکرد خودکار در سمعک های هوشمند باعث می شود فرد به صورت طبیعی با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند .هدف ازساخت سمعک هوشمند این است که با حذف سیم و دیگر اتصالات فیزیکی، روند باسازی شنوایی انجام شود. در حالیکه امکان تنظیمات دستی برای سمعک های هوشمند وجود دارد، این تنظیمات اکثراً به صورت خودکار انجام می شود.

 

قیمت سمعک هوشمند

سمعک هوشمند بدون سیم یا سمعک وایرلس دراصل ساختاری شبیه به گوش دارند و اصوات را به صورت طبیعی دریافت کرده و به گوش می رساند. این گونه از سمعک قابلیت برقراری ارتباط با موبایل، تبلت، تلویزیون و… از طریق تنظیمات بلوتوث دارد. قیمت سمعک وایرلس نسبت به سایر سمعک های بسیار بالاتر است.

 

قیمت سمعک داخل گوش درون صدفی یا ITE

سمعک داخل گوش درون صدفی یا In-The-Ear از بزرگترین نوع سمعک شمرده می شود  که حداقل نصف فضای بیرونی لاله گوش را پر می کند این سمعک به علت دارا بودن دو میکروفون و بهره مندی از این دو میکروفون به صورت همزمان باعث تشخیص جهات اصوات می شود. قمیت سمعک داخل گوش به علت دارا بودن ویژگی ها و تجهیزاتش بالاست .

قیمت سمعک ریساند

سمعک ریساند دارای تنوع قیمت است. سمعک ریساند نیز مانند دیگر شرکت های تولید کننده ی سمعک، به تولید انواع مدل های مختلفی را به بازار عرضه کرده است. به عنوان مثال سمعک Linx یکی از محصولات این شرکت است که دارای جدیدترین تکنولوژی های سمعک است که کیفیت صدا را برای فرد کم شنوا بسیاربالا می برد.این تفاوت قیمت به دلیل کیفیت متفاوت و ویژگی های اضافی تعبیه شده روی هر مدل از سمعک است که افراد باید با توجه به نیازمندی های خود از بین انواع محصولات، سمعک مناسب برای خود را انتخاب کنند.

 

 

قیمت سمعک ویدکس

سمعک ویدکس جزء تولیدکنندگان در زمینه سمعک است از پرمخاطب ترین نوع سمعک ویدکس می توان به سمعک Beyond اشاره کرد با خرید این سمعک دیگر نگران تمام شدن باتری خود نباشید زیرا این نوع سمعک کمترین مصرف و طولانی ترین مدت مصرف را داراست. قیمت سمعک ویدکس بسیار متفاوت است. شرکت ویدکس سمعک های بسیار با کیفیتی را در بازار عرضه می کند.

 

آیا سمعک های پیشرفته تر بر شنوایی بهتر تاثیر گذارتر هستند؟

 

به طبع هر وسیله ایی که از تکنولوژی های پیشرفته تری داشته باشد  می تواند تاثیر بهتری داشته باشد. بسته به توجه به قیمت سمعک در مدل های پیشرفته تر که گران تر از سایر مدل ها می باشد بسته به نیازتان و همچنین بودجه ایی که برای خرید سمعک در نظر گرفته اید لازم است تا بهترین تصمیم گیری را برای خرید این وسیله داشت باشید.

در آخر باید گفت که لازم نیست تا در ابتدای کار حتما مدل های گران قیمت آن را بخرید می توانید با خرید مدل های ارزان تر و امتحان کردن آن ها شروع کنید و اگر نیاز شد سمعکی با قیمت بالا تر و تکنولوژی بهتر را انتخاب کنید. البته این موضوع بستگی به عوامل متعددی دارد که برخی از آن ها عبارت اند از سن، شغل، موقعیت اجتماعی، وضعیت مالی فرد است.

 

 

مشاوره برای خرید سمعک

برای خرید سمعک مناسب باید قبل از هرچیز آزمایشهای شنوایی خاصی را پشت سر بگذرانید تا متخصص شنوایی بتواند در مورد خرید سمعک مناسب به شما مشاوره و راهنمایی برساند.

 

 

انواع سمعک

نکاتی که قبل از تهیه و خرید سمعک باید به آن توجه نمود

 

– تست شنوایی : باید یک تست شنوایی کامل که شامل تست تن خالص و تست گفتاری است قبل از خرید سمعک انجام دهید.

– نوع فعالیت فرد در انتخاب سمعک تاثیر گذار است به عنوان مثال  فردی که در جامعه فعالاست یا کودکی که در سن یادگیری و زبان آموزیست، یا فرد بازنشسته که مشکل حرکتی نیزدارد، این سه دسته در تجویز دستگاه  در یک دسته نیستند.

-شکل ظاهری محصول: همان گونهکه در بالا اشاره شد سمعک از نظر شکل ظاهری مدل های مختلفی دارد، یا کاملا درون مجرای گوش است ( سمعک IIC  یا سمعک CIC ) یا پشت گوشی BTE معمولی است و یا رسیور سمعک داخل مجرای گوش RLE است که با توجه به افت بیمار و خواست او یکی از این مدل ها برایشان آماده می گردد. بهتر است برای خرید سمعک حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

بررسی سمعک  از نظر عملکرد: سمعک دیجیتالی یا هوشمند  یا فرا هوشمند باز با توجه به نیاز فرد استفاده کننده و مقدار بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته می توان انواع سمعک های مختلفی را معرفی کرد و فرد با توجه به جمیع شرایط انتخاب می کند.

میزان انتظار ازسمعک:  با توجه به افت شنوایی و میزان درک گفتار و میزان پردازش مرکزی دستگاه می تواند برخی از مشکلات را رفع کند. به طور مثال اگر فردی پردازش مرکزی ضعیف و درک گفتار پایین داشته باشد این دستگاه کمک چندانی به بهبود درک گفتار فرد نمی کند. در واقع این محصول فقط  قادر به بلند کردن صداست و در بخش فهم کلام کاره ای نیست.

 

قیمت سمعک خوب

 

راهنمای تشخیص کم شنوایی

همان گونه که می دانید برای اینکه بتوانید راحت تر در اجتماع حضور پیدا کنید و فعالیت های بیشتری داشته باشید لازم است تا شنوایی خوبی داشته باشید و یا از سمعک استفاده کنید.

برخی از متخصصین بر این باورهستند برای تشخیص میزان کم شنوایی و انتخاب سمعک لازم است تا تحت نظر پزشک مربوطه این کار را انجام دهید.

به طور کلی هنگامی که در جمعی قرار می گیرید و احساس می کنید که توانایی تشخیص کلام و صحبت های اطرافیان را ندارید لازم است تا به فکر سنجش شنوایی باشید و تصمیم گیری درستی در رابطه با انتخاب سمعک داشته باشید.

در هر صورت بهترین راه برای تشخیص میزان کم شنوایی انجام سنجش است اما قبل از سنجش اگر متوجه شدید که صدای اطرافتان را واضح نمی شنوید و یا صدا های اضافی که در گوشتان احساس می کنید مانع شنیدن صدای اطراف می شود لازم است تا حتما برای انجام سنجش اقدام کنید.

 

قیمت سمعک خوب

 

 

در نوزادان به محض تشخیص کم شنوایی باید تجویز دستگاه مناسب به آنها خریداری شود.

اگر فردی وزوز گوش داشته باشد باید حتما مطرح نماید چون بعضی از برندهای سمعک مختلف برنامه ای مخصوص درمان وزوز دارند که فرد می تواند در مواقع لزوم استفاده نماید. همچنین در افرادی که وزوز گوش دارند حتما باید از مدل دو گوشی این محصول استفاده نماید.

 

بررسی شدت کم شنوایی

 

  • کم شنوایی خفیف
  • کم شنوایی متوسط
  • کم شنوایی متوسط رو به شدید
  • کم شنوایی شدید
  • کم شنوایی خیلی شدید

سمعکایران سمعک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *