سمعک غرب تهران
سمعک غرب تهران -مینا آقا سلیمانی 09126142030
می 16, 2020
تعمیر سمعک
تعمیر سمعک -مینا آقا سلیمانی 09126142030
می 26, 2020
Show all

سمعک ضد آب -مینا آقا سلیمانی 09126142030

سمعک ضد آب

سمعک ضد آب

سمعک ضدآب، سمعکی است که نسبت به آب و رطوبت مقاوم است. این سمعک با پوشش نانو است که همگی معرف دسته ای از سمعک های پیشرفته هستند که به واسطه استفاده از پوشش نانو در پوسته خارجی سمعک، قطعات و اجزای داخلی سمعک ضد آب خوانده می شوند.

به طور کلی انواع سمعک ها در سایزهای پشت گوشی، داخل گوشی و نامرئی می توانند به صورت یک سمعک ضدآب و دارای پوشش نانو تجویز و مورد استفاده قرار گیرند.

 

سمعک ضد آب

 

همچنین سمعک ضدآب برای پیشگیری از خرابی های مکرر سمعک در برخی کاربران بسیار مفید و کمک کننده بوده است. به عنوان مثال گروه هایی که تجویز سمعک ضدآب در آنها توصیه می شود  می توان به کاربرانی که در ناحیه گوش و اطراف گوش زیاد عرق می کنند، کاربرانی که محیط زندگی یا محیط کار مرطوب و شرجی دارند، کاربرانی که جرم گوش بالایی دارند و سابقه نیاز به شستشوی مداوم گوش را داشته اند یا سابقه ترشح گوش دارند، کاربرانی که زمان قابل توجهی در معرض گرد و غبار قرار دارند  اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

مراقبت از سمعک ضد آب

-اگر چه سمعک شما مقاوم به آب می باشد، اما این بدان معنا نیست که شما نباید از آنها مراقبت کنید. این سمعک ها مینی کامپیوتر های پیشرفته ای هستند که نیاز به نگهداری و تمیزی روزانه دارند تا اطمینان حاصل شود که برای مدت زیادی و به نحو مناسبی عملکرد داشته باشد.

 

روش مراقبت این نوع سمعک شامل تمیز کردن روزانه سمعک ها، استفاده از باتری های استاندارد و غیره  می باشد و شما باید به این نکات توجه داشته باشید.

 

 

 

سمعک ضد آب برای چه کسانی توصیه می شود؟

-افرادی که به طور مادرزادی در اطراف صورت و گوششان عرق زیاد می کنند و یا ترشح و جرم گوششان بیش از حد می باشد و احتمال نفوذ رطوبت و جرم گوش به داخل سمعک و خرابی آن زیاد می باشد.

 

-افرادی در مناطق با آب و هوای شرجی و یا بارندگی زیاد زندگی می کنند بهتر از سمعک های ضد آب استفاده کنند.

 

-افراد ورزشکار که دوندگی زیاد و تعرق بالایی دارند و برای ورزشکاران ورزش های آبی مثل شنا و قایقرانی سمعک های ضد آب توصیه می شود.

 

-همچنین برای کسانی که شغلشان با تعرق زیاد و یا در محیط های مرطوب همراه است، سمعک ضد آب گزینه ی مناسبی می باشد.

 

سمعک ها ی مقاوم در برابر آب برای چه کسانی مناسب هستند؟

 

-برای کسانی که در مناطق مرطوب زندگی میکنند

-افراد با پوست چرب دارند.

-افرادی که ترشح گوش مداوم دارند.

– کسانی که زیاد عرق می کنند.

– بیمارانی که دچار عفونت گوش هستند.

– نوزادان یا کودکانی که سمعک خود را در دهان شان قرار می دهند.

-کودکانی که به فعالیت های ورزشی و به خصوص ورزش های آبی می پردازند.

 

سمعک ضد آب

 

کاربرد سمعک ضد آب

 

همان گونه که می دانید رطوبت بالا باعث می شود تا اجزاء الکتریکی آسیب پذیر شوند . برای حفاظت از سمعک پوشش ضدآب بایداجازه ورود آب به سمعک را ندهد.در جمله موارد زیر سمعک ضدآب بسیار موثر عمل می کند.

 

انواع سمعک های ضد آب

 

سمعک ضدآب در انواع و سایزهای مختلف

 

  1. سمعک پشت گوشی

 

  1. سمعک داخل گوشی

 

  1. سمعک نامرئی

 

سمعک ضدآب چه خصوصیاتی دارد؟

همان گونه که از نام این سمعک ها مشخص میشود سمعک ضدآب نسبت به تماس با آب و رطوبت مقاوم است و آسیب نمی بیند. استاندارد ضدآب سمعک ها به تکنولوژی نانو و نحوه استفاده از آن بستگی دارد. کیفیت ساخت محصولات ضدآب معمولا بالاست.

کمپانی سازنده سمعک ها معمولا تمام سطح داخلی و خارجی محصولات و قطعات داخلی و سیم کشی آن را به پوشش نانو مجهز کرده است. سمعک ضدآب تنها نسبت به آب و رطوبت مقاوم است و نسبت به عرق و الکل مقاوم نیستند. گاه تمیز کردن سمعک با الکل می تواند باعث بروز مشکل در عملکرد سمعک و یا بروز حساسیت شود. چراکه این کار باعث پاک شدن لایه هایی از روی پوسته خواهد شد.

 

 

سمعک ضدآب چه مزایایی دارد؟

-سمعک ضدآب نیاز کمتری به تعمیرات و سرویس های دوره ای دارد.

-تکنولوژی نانو سمعکهای ضدآب ، موجب می شود فرد به راحتی  در محیط های مرطوب و شرجی قرار بگیرد. عملکرد تقویت صدا در محیط های مرطوب کاملا حفظ می شود.

-تکنولوژی نانو ضدآب باعث محافظت از سمعک در برابر جرم و ترشح گوش می شود.

-ورزشکاران حرفه ای و شناگران براحتی می توانند از سمعک ضدآب استفاده کنند و نگرانی برای اختلال در عملکرد آن نداشته باشند.

-کودکان کم شنوا برای استفاده از محصولات ضدآب مناسب هستند. مقاومت سمعک در محل بازی کودکان با استفاده از سیستم نانو تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

-سمعک ضدآب برای سالمندان نیز مناسب است. احتمال مواجهه با آب به هنگام استحمام و یا وضو گرفتن در سالمندان دارای آلزایمر و مشکلات حافظه وجود دارد. پوشش نانو احتمال خرابی و اختلال عملکرد سمعک را در این مواقع کاهش می دهد.

 

 

انواع سمعک ضد آب

 

1-سمعک مقاوم به آب

 

یعنی بدنه سمعک طوری ساخته شده است که آب وارد بخش های داخلی سمعک نشود.اما اگر به هردلیلی(مثلا شکستگی بدنه)آب وارد قطعات داخلی سمعک شود سمعک ممکن است از کار بیفتد.

 

2-سمعک ضدآب نانو

این سمعک بهتر وپیشرفته تر است  و مدارات داخلی سمعک پوشش نانو دارند یعنی حتی اگر آب وارد مدارات سمعک شود مشکلی برای سمعک پیش نخواهد آمد. بنابراین اگر به دنبال خرید سمعک ضدآب هستید مورد دوم مناسب تر است.

 

سمعک ضد آب

باتری سمعک

 

در صورتی که  درجه صدای سمعک را بیش از حد معمول افزایش می دهید، صداها مغشوش به گوش شما می رسند و یا سمعک کار نمی کند ،  باید باتری سمعک خود را تعویض نمائید.

 

همان گونه که می دانید  باتریها سمی هستند و باید از دسترس کودکان، حیوانات خانگی و افرادی که بینایی ضعیف دارند و یا هر فردی که ممکن است به طور اتفاقی باتری را ببلعد، دورنگاه داشته شوند.

 

 

 

 

سایزهای باتری سمعک

 

سمعک ‌ها در اندازه و مدل‌ های متفاوت تولید می‌ شوند. سمعک‌ های بزرگ تر نیاز به باتری بزرگتری دارند. سمعک ‌های مورد نیاز افراد کم شنوای شدید تا عمیق به طور معمول به قدرت بیشتر و باتری بزرگ تری نیاز دارند.

پنج سایز باتری سمعک در بازار موجود است. از کوچک ترین تا بزرگ ترین اندازه ۶۷۵،۱۳،۳۱۲،۱۰،۵ می باشد. سایز ۵ به ندرت استفاده می ‌شود.

 

 

سایز های مختلف سمعک عبارت اند از:

 

سایز ۵ – برچسب قرمز

سایز ۱۰ – برچسب زرد

سایز ۳۱۲ – برچسب قهوه‌ای

سایز ۱۳ – برچسب نارنجی

سایز ۶۷۵ – برچسب آبی

 

 

نکاتی درباره طول عمر باتری سمعک

 

طول عمر باتری به عوامل مختلفی بستگی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

 

سایز باتری

هرچه سایز باتری سمعک بزرگتر باشد طول عمر آن بیشتر است.

 

کیفیت سمعک

مصرف باتری در سمعک های هوشمند و پیشرفته به دلیل امکانات بیشتر بیشتر از مدل سمعک های معمولی تر و دیجیتال است. بیشترین میزان مصرف باتری در مدل های وایرلس دیده می شود.

 

 

امکانات بی نظیر و کیفیت بسیار مطلوب سمعک های وایرلس نیاز به مصرف انرژی بیشتر دارد پس دقت داشته باشید مصرف زیاد باتری همیشه ناشی از مشکل نبوده و گاهی دلیل بر قابلیت های بالای سمعک شماست. اما در کل اگر مصرف باتری سمعک شما بیش از اندازه ی مورد انتظار شماست با شنوایی شناس تجویز کننده سمعک مشورت نمایید.

 

 

 

اندازه کم شنوایی

هر چه کم شنوایی شما بیشتر باشد سمعک با قدرت بیشتری تنظیم می شود. این قدرت بیشتر طبیعتا نیاز به انرژی بیشتری داشته و درنتیجه مصرف باتری سمعک بیشتر می شود.

 

-زمان مداوم مصرف : هر چه مدت زمانی که سمعک به صورت مداوم روشن است بیشتر باشد طول عمر سمعک کمتر می شود. برای نمونه اگر طول عمر پیش بینی شده۱۸۰ ساعت است ، درصورتیکه بی وقفه سمعک روشن باشد شاید به کمتر از ۱۱۰ ساعت برسد.

 

رطوبت و دما

در محیط های گرم و مرطوب عموما طول عمر باتری سمعک کاهش می یابد.

 

البته به این نکته توجه داشته باشید که  مصرف باتری از لحظه کندن برچسب پشت باتری آغاز می شود. بنابراین این تصور که با استفاده نکردن از سمعک مصرف باتری آن کمتر می شود چندان درست نیست. و پس از جدا شدن برچسب حداکثر تا مدت زمان درج شده روی حلقه باتری فعال خواهد بود

 

همچنین برای افزایش طول عمر باتری سمعک به محض کندن برچسب پشت باتری آنرا در سمعک نگذارید. همیشه پس از برداشتن برچسب ، دو دقیقه باتری را در معرض هوا قرار دهید تا طول عمر باتری به حالت بهینه برسد.

 

 

 

انواع باطری سمعک

باطری سمعک به دو نوع اصلی تقسیم می شود:

باطری قابل شارژ

 

بسیاری از سمعک های جدید باطری قابل شارژ هستند. معمولا کاربر شب در هنگام خواب که سمعک خود را کنار می گذارد، باطری آن را نیز شارژ می کند. البته در حال حاضر فقط اکثر سمعک پشت گوشی قابلیت استفاده از باطری قابل شارژ را دارد و سمعک داخل گوشی معمولا قابل شارژ نیست.

باطری یکبار مصرف استاندارد

 

باطری های یکبارمصرف که به عنوان باطری دکمه ای هم شناخته می شوند، نیز معروف هستند. از آنجا که این باطری ها با هوا کار می کنند، یک برچسب بر روی آن ها قرار دارد که تا کنده نشود، باطری غیر فعال می باشد. با کنده شدن این برچسب اکسیژن وارد باطری شده، با روی یا زینک درون آن واکنش داده و باطری فعال می شود.

 

 

 

 

برای این که باطری خوب کار کند، بهتر است بعد از کندن برچسب حدود یک دقیقه آن را داخل سمعک قرار ندهید، تا اکسیژن کافی وارد آن شود. لازم به ذکر است که چسباندن مجدد برچسب نمی تواند باطری را غیر فعال کند و باطری کار می کند تا تمام شود.

 

 

 

نكات مفيد برای استفاده مناسب از باتری سمعك

-باتريها را در جايي با دماي مناسب قرار دهيد و هرگز آنها را در جاهاي خيلي گرم يا خيلي سرد قزار ندهید .باتری سمعک

در صورت خالي شدن باتري آن را سريع تعويض كنيد زيرا زمانيكه باتري كاملاً ‌خالي شود باد مي كند و در نتيجه خارج كردن آن مشكل مي شود .

 

 

 

 

-باتريها سايزو قدرت متفاوتي دارند . قدرت باتري نشان دهنده طول عمر باتري است. هر چه قدرت يك باتري بيشتر باشد طول عمر آن نيز بيشتر است .

-باتريها سمي هستند بنابراين آنها را از دسترس اطفال دور نگه داريد. در صورتيكه كودكتان باتري را بلعيد فوراً‌ به پزشك مراجعه كنيد.

 

 

IP سمعک ضد آب چیست؟

به طور کلی همه سمعک ها به یک اندازه ضدآب نیستند و برخی خاصیت ضدآب بودن آن ها بیشتر از مدل های دیگر است.بنابراین با یک عدد دو رقمی تفاوت میزان ضدآب بودن سمعک ها را مشخص می کنند.

 

حرف I:در حقیقت میزان مقاومت سمعک در برابر گرد و غبار و اجسام ریز جامد را نشان می دهد و با اعداد 1 الی 7 نمایش داده می شود.

 

حرف P: میزان مقاومت سمعک نسبت به رطوبت و آب که از با اعداد 1 الی 9 نمایش داده می شود.

 

بنابراین سمعکی که IP  آن 79 می باشد به این معنی است که بیشترین حد مقاومت در برابر گرد و غبار و همچنین بیشترین مقاومت در برابر آب را دارد.اگر چه  هنوز سمعکی با IP79 ساخته نشده است و ضدآب ترین سمعک IP68 است. به طور کلی سمعک با آی پی 68 می تواند به مدت 30 دقیقه تا عمق یک متر آب مقاومت داشته باشد.

 

 

 

آیا با سمعک ضدآب می توانیم با خیال راحت دوش بگیریم یا شنا کنیم؟

تولید کنندگان سمعک علیرغم ساخت سمعک های ضدآّب  استفاده از سمعک در حمام یا در استخر را توصیه نمی کنند و دلیل آن وجود مواد شیمیایی در استخر یا استفاده از صابون و شامپو حین استحمام می باشد اما در صورت عدم وجود مواد شیمیایی مشکلی برای سمعک پیش نخواهد آمد.

 

رطوبت برای مدارات الکتریکی یک سم است و تا جایی که ممکن است باید از ورود رطوبت به سمعک جلوگیری کرد.بنابراین سمعک های ضدآب فعلا نقش حفاظتی دارند به طور مثال در روهای بارانی سمعک شما بتواند از خود محافظت کند و خراب نشود. بنابراین شما برای طول عمر بیشتر سمعک آنها را در استخر وحمام استفاده نکنید.

 

 

 

شرکت های تولید کننده سمعک ضدآب

 

امروزه همه شرکت ها سمعک ضدآب تولید می کنند اما مهمترین برندها در زمینه تولید سمعک ضدآب عبارت اند از:

 

سمعک زیمنس

 

سمعک فوناک

 

سمعک بلتون

 

سمعک اینترتون

 

معیارهای لازم و استاندارد در سمعک ضد آب

 

بعضی از برندها مانند فوناک و زیمنسس با دارا بودن تکنولوژیIP68 و IP67 اقدام به مقاوم سازی سمعک های خود در برابر آب و گرد و غبار نموده اند.در مورد تکنولوژی IP باید توجه داشت که دارای دو معیار مقاومت نسبت به آب و مقاومت نسبت به گرد و غبار می باشد. معیار اول که عددی بین 0 تا 6 است سطح حفاظت از جسم در برابر گرد و غبار را نشان می دهد. عدد دوم که بین 0 تا 8 می باشد سطح حفاظت در برابر آب را نشان می دهد.

 

 

قیمت سمعک ضدآب

 

سمعک ضدآب مانند بقیه سمعک ها دارای قیمت های متفاوتی است . عوامل زیادی بر قیمت سمعک ضدآب تاثیر دارند که از آن میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

-تکنولوژی های به کار رفته در سمعک ضد اب

-میزان مقاومت سمعک در برابر رطوبت

– برند سمعک

– مدل سمعک

هزینه سمعک ضدآب بسیار متفاوت است که شما می توانید با توجه به شرایط خود بهترین آن ر ا انتخاب کنید.

 

سمعک ضد اب

    قیمت سمعک معمولی

 

کف قیمت سمعک معمولی در انواع آنالوگ، حدود ۵۰۰ هزار تومان و در انواع دیجیتال قیمت بالاتر است. سمعک های هوشمند نیز که نوعی سمعک جدید محسوب می شوند، نیز قیمت هایی بالاتری دارند.

 

 قیمت سمعک جیبی

 

سمعک جیبی یکی دیگر از انواع سمعک است که در میان خریداران سمعک ضد آب محبوبیت کمتری دارد. دلیل این امر زحمت حمل و تمیز نگه داشتن آن بیشتر از سایر انواع سمعک است. همین امر از قیمت سمعک جیبی می کاهد زیرا می توان گفت که یک سمعک جدید و کارا محسوب نمی شود.

 

یک جایگزین مناسب برای این نوع سمعک ، سمعک عینکی می باشد که برای افرادی که مشکل بینایی نیز دارند گزینه بسیار مناسبی است. بخش میکروفن این نوع سمعک ها در دسته های عینگ تعبیه می گردند.

 

  قیمت سمعک نامرئی

 

انواع ساده تر سمعک عمدتا در پشت گوش قرار می گیرند که باعث می شود قیمت سمعک معمولی پایین تر از قیمت سمعک نامرئی باشد. قیمت سمعک نامرئی بیشتر با توجه به میزان پیشرفته بودن و نیز فناوری های به کار رفته در ساخت آن تعیین شده و متغیر می باشد.

 

ویژگی های اصلی سمعک ضد آب

 

– ضد آب و ضد گرد و غبار

 

– بدنه مقاوم

 

– قاب و در باتری کاملاً ضد آب

 

– گواهینامه IP57 : قابلیت غوطه وری در آب تا عمق ۳ پا در مدت زمان ۳۰ دقیقه

 

– همراه با قالب پشت گوشی نرم سفارشی برای استفاده در هنگام شنا

 

– مقاوم در برابر تعرق و گرد و غبار

 

– قاب ضد آب از سمعک در مقابل خوردگی مراقبت می کند

 

– این سمعک، با طراحی و پوشش لاکی ضد خش، کاملا ضد ضربه می باشد

 

– استفاده از مواد منحصر بفرد و طراحی پیشرفته برای تضمین قاب ضد آب

 

– قابلیت اتصال به دستگاه های جانبی بی سیم

 

 

 

ظاهر سمعک های ضد آب چگونه است؟

 

این نوع سمعک از نظر ظاهری تفاوتی با سایر سمعک ها ندارند و تکنولوژی آنها با سایر سمعکها یکسان است. تنها تفاوت آن در لایه ضد آب آن است.سمعک های نامرئی و پشت گوشی ضد آب هم در بازار وجود دارند.

 

اگر سمعک در آب بیافتد چکار کنیم؟

در صورتی که سمعکشمل در آب افتاد کارهای زیر را انجام دهید.

برای سمعک های داخل گوش:

-بلافاصله آن را با پارچه کاملا خشک کنید.

-سپس فیلتر سفید رنگ آن را در آورید

-در باتری را باز نمایید و باتری را خارج نمایید

-سپس با سشوار و با باد ملایم آن را خشک کنید

-چند ساعت از آن استفاده نکنید و در این حالت در باتری باید باز بماند

سپس بر روی آن سشوار بگیرید که اگر رطوبتی باقی مانده است بخار شود

حال می توانید سمعک را استفاده کنید.

 

 

اگر سمعک شما پشت گوشی باشد:

 

بلافاصله آن را با پارچه کاملا خشک کنید.

سپس قالب را از سمعک جدا کنید

هوک سمعک را از بدنه سمعک جدا کنید

در باتری را باز نمایید و باتری را خارج نمایید

سپس با سشوار و با باد ملایم تمام قطعات و قالب را خشک کنید. دقت نمایید باد سشوار خیلی داغ نباشد.

چند ساعت از آن استفاده نکنید و در این حالت در باتری باید باز بماند

بعد از این مدت  بر روی آن سشوار بگیرید که اگر رطوبتی باقی مانده است بخار شود

حال می توانید سمعک را استفاده کنید.

 

 

برترین سمعک ضد آب دنیا

در سال های اخیر تقاضا برای سمعک های ضد آب و ضد ضربه افزایش قابل توجهی داشته است . در این راستا شرکت ها و کمپانی های زیادی شروع به تولید و عرضه این مدل سمعک ها کرده اند.به همین دلیل قبل از خرید سمعک باید توجه داشته باشید که سمعک های بسیار زیادی به عنوان سمعک های ضد آب معرفی می گردند اما تعداد محدودی از آنها در مقابل آب ۱۰۰ مقاوم هستند .

 

به همین علت لابراتوار ها و آزمایشگاه های تست استاندارد قطعات پزشکی با انجام آزمایشات متعدد برای سنجش میزان مقاومت این دستگاه ها سعی در رتبه بندی و معرفی برترین سمعک های ضد آب کردند و سمعک زیمنس Aquaria  را به عنوان برترین سمعک دنیا معرفی کردند .

 

این نوع سمعک در مدل های سمعک پشت گوشی استاندارد با لوله و قالب سفارشی به متقاضیان عرضه می شود و دارای باتری شماره ۱۳ هستند و خبر خوب اینکه برای افت شنوایی ملایم متوسط و شدید قابل استفاده هستند.

 

 

 

 

رنگ باتری سمعک

 

برای شناسایی بهتر انواع باطری سمعک علاوه بر اندازه و شماره، هر کدام از چهار نوع باطری موجود در بازار معمولا با برچسب های رنگی مشخص می شوند. به این شرح که:

 

باتری شماره ۱۰       زرد رنگ

باتری شماره ۳۱۲     قهوه ای رنگ

باتری شماره ۱۳       نارنجی رنگ

باتری شماره ۶۷۵      آبی رنگ

 

عمر باتری

 

باتری ها رایج در بازار از نوع روی­_هوا (zinc-air) هستند به این معنی که با وارد شدن هوا به داخل باتری، فعال می شود. همان طوری که در بالا اشاره شد  باطری ها دارای برچسب های رنگی هستند که مانع ورود هوا به داخل باطری می شود لذا فقط تنها زمانی که می خواهید باتری را عوض کنید باید برچسب را بردارید. توصیه می شود که بعد از برداشتن برچسب باتری، به مدت دو دقیقه صبر کنید تا باتری به صورت کامل فعال شود سپس آن را داخل سمعک قرار دهید.

باتوجه به میزان استفاده از سمعک و همچنین فناوری و قدرتی که سمعک گوش دارد عمر باطری ها متفاوت خواهد بود ولی به صورت تقریبی میتوان عمر باطری ها را به صورت زیر تخمین زد:

 

باتری شماره ۱۰ ……………………………..۴-۷ روز

باتری شماره ۳۱۲ ……………………………۶-۹ روز

باتری شماره ۱۳ ……………………………..۸-۱۲روز

باتری شماره ۶۷۵ ……………………………۱۰-۱۵روز

 

موارد استفاده استفاده از انواع باتری

 

– باتری سمعک شماره 10 بیشتر قابل استفاده در سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی و سمعک های نامرئی مورد استفاده قرار می گیرد.

-باتری سمعک شماره 312: این باتری ها  در سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی در سمعک های داخل گوشی بزرگ تر نظیر سمعک های ITE استفاده می شود

– باتری سمعک شماره 13 : در سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی در سمعک های داخل گوشی بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد

-باتری سمعک شماره 675: قابل استفاده در سمعک های پشت گوشی و سمعک های پشت گوشی با قدرت بسیار بالا سمعک های  سوپرپاور که اندازه بزرگتری دارند از این باتری استفاده می کنند.

 

چگونه باتری سمعک را تست کنیم؟

 

با استفاده از دستگاه کوچک تستر باتری می توان از ظرفیت باقی مانده باتری اطلاع پیدا کرد. دستگاه تست باتری را می توانید از کلینیک های شنوایی طرف قرارداد با مجموعه سمعک جراحان تهیه کنید.

 

 

قدرت و کیفیت سمعک در خرید باتری

 

هرچه از سمعک های مدل آنالوگ به سمت سمعک های دیجیتال، سمعک هوشمند وسمعک فراهوشمند می رویم، تکنولوژی به کار رفته در سمعک نیز پیشرفته تر می شود وبا تکنولوژی پیشرفته تر، مصرف باتری بیشتر را به دنبال دارد.

هرچه امکاناتی چون وایرلس بودن و قابلیت اتصال به بلوتوث و مواردی از این قبیل به سمعک افزوده شود، مصرف باتری آن نیزبه همین میزان بالاتر می رود.

بنابراین مصرف بالای باتری در یک سمعک همواره بیانگر وجود مشکلی در آن سمعک نیست، تکنولوژی های پیشرفته بکار رفته در آن سمعک نیز می توانند علت مصرف بالای سمعک باشند.

کاربرد پوشش نانو در سمعک ضدآب

پوشش نانو به کار رفته در پوسته خارجی و قطعات داخلی این دسته از سمعک ها، آنها را در برابر نفوذ آب، تعریق پوست، رطوبت، گردوغبار، جرم گوش ،مواد شیمیایی مثل اسپری ها و ژل های مو و … مقاوم ساخته است.

 

با کاربرد پوشش نانو در پوسته ی خارجی سمعک و کلیه ی قطعات داخلی سمعک می توان این قطعه ی الکترونیکی حساس به آب و گرد و غبار را از آسیب احتمالی حفظ کرده و کارایی و طول عمر سمعک را افزود.

 

چنانچه در شهرهای شرجی و مرطوب یا با گرد و غبار و آلودگی هوا زندگی میکنید، استفاده از سمعک های با پوشش نانو (مقاوم به آب و رطوبت) برای شما توصیه می شود.

 

سمعک های دارای پوشش نانو نسبت به ژل و اسپری های مو نیز مقاوم بوده و در صورت تماس با این مواد شیمیایی دچار آسیب نمی گردند.

 

نكات مفيد براي استفاده مناسب از باتري سمعك

–   باتريها را در جايي با دماي مناسب قرار دهيد و هرگز آنها را در جاهاي خيلي گرم يا خيلي سرد قرار ندهید.

–   در صورت خالي شدن باتري آن را سريع تعويض كنيد زيرا زمانيكه باتري كاملاً ‌خالي شود باد مي كند و در نتيجه خارج كردن آن مشكل مي شود .

–   باتريها اندازه و قدرت متفاوتي دارند . قدرت باتري نشان دهنده طول عمر باتري است . هر چه قدرت يك باتري بيشتر باشد طول عمر آن نيز بيشتر است .

–    همواره از باتري هاي استفاده كنيد كه به محيط زيست آسيب نرسانند.

–   باتريها سمي هستند بنابراين آنها را از دسترس کودکان دور نگه داريد. در صورتيكه كودكتان باتري را بلعيد فوراً‌ به پزشك مراجعه كنيد

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *