سمعک غرب تهران
سمعک غرب تهران -مینا آقا سلیمانی 09126142030
می 16, 2020
تعمیر سمعک
تعمیر سمعک -مینا آقا سلیمانی 09126142030
می 26, 2020
Show all

سمعک ضد آب -مینا آقا سلیمانی 09126142030

سمعک ضد آب

سمعک ضد آب

سمعک ضدآب، سمعکی است که نسبت به آب و رطوبت مقاوم است. این سمعک با پوشش نانو است که همگی معرف دسته ای از سمعک های پیشرفته هستند که به واسطه استفاده از پوشش نانو در پوسته خارجی سمعک، قطعات و اجزای داخلی سمعک ضد آب خوانده می شوند.

به طور کلی انواع سمعک ها در سایزهای پشت گوشی، داخل گوشی و نامرئی می توانند به صورت یک سمعک ضدآب و دارای پوشش نانو تجویز و مورد استفاده قرار گیرند.

 

سمعک ضد آب

 

همچنین سمعک ضدآب برای پیشگیری از خرابی های مکرر سمعک در برخی کاربران بسیار مفید و کمک کننده بوده است. به عنوان مثال گروه هایی که تجویز سمعک ضدآب در آنها توصیه می شود  می توان به کاربرانی که در ناحیه گوش و اطراف گوش زیاد عرق می کنند، کاربرانی که محیط زندگی یا محیط کار مرطوب و شرجی دارند، کاربرانی که جرم گوش بالایی دارند و سابقه نیاز به شستشوی مداوم گوش را داشته اند یا سابقه ترشح گوش دارند، کاربرانی که زمان قابل توجهی در معرض گرد و غبار قرار دارند  اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

مراقبت از سمعک ضد آب

-اگر چه سمعک شما مقاوم به آب می باشد، اما این بدان معنا نیست که شما نباید از آنها مراقبت کنید. این سمعک ها مینی کامپیوتر های پیشرفته ای هستند که نیاز به نگهداری و تمیزی روزانه دارند تا اطمینان حاصل شود که برای مدت زیادی و به نحو مناسبی عملکرد داشته باشد.

 

روش مراقبت این نوع سمعک شامل تمیز کردن روزانه سمعک ها، استفاده از باتری های استاندارد و غیره  می باشد و شما باید به این نکات توجه داشته باشید.

 

 

 

سمعک ضد آب برای چه کسانی توصیه می شود؟

-افرادی که به طور مادرزادی در اطراف صورت و گوششان عرق زیاد می کنند و یا ترشح و جرم گوششان بیش از حد می باشد و احتمال نفوذ رطوبت و جرم گوش به داخل سمعک و خرابی آن زیاد می باشد.

 

-افرادی در مناطق با آب و هوای شرجی و یا بارندگی زیاد زندگی می کنند بهتر از سمعک های ضد آب استفاده کنند.

 

-افراد ورزشکار که دوندگی زیاد و تعرق بالایی دارند و برای ورزشکاران ورزش های آبی مثل شنا و قایقرانی سمعک های ضد آب توصیه می شود.

 

-همچنین برای کسانی که شغلشان با تعرق زیاد و یا در محیط های مرطوب همراه است، سمعک ضد آب گزینه ی مناسبی می باشد.

 

سمعک ها ی مقاوم در برابر آب برای چه کسانی مناسب هستند؟

 

-برای کسانی که در مناطق مرطوب زندگی میکنند

-افراد با پوست چرب دارند.

-افرادی که ترشح گوش مداوم دارند.

– کسانی که زیاد عرق می کنند.

– بیمارانی که دچار عفونت گوش هستند.

– نوزادان یا کودکانی که سمعک خود را در دهان شان قرار می دهند.

-کودکانی که به فعالیت های ورزشی و به خصوص ورزش های آبی می پردازند.

 

سمعک ضد آب

 

کاربرد سمعک ضد آب

 

همان گونه که می دانید رطوبت بالا باعث می شود تا اجزاء الکتریکی آسیب پذیر شوند . برای حفاظت از سمعک پوشش ضدآب بایداجازه ورود آب به سمعک را ندهد.در جمله موارد زیر سمعک ضدآب بسیار موثر عمل می کند.

 

انواع سمعک های ضد آب

 

سمعک ضدآب در انواع و سایزهای مختلف

 

  1. سمعک پشت گوشی

 

  1. سمعک داخل گوشی

 

  1. سمعک نامرئی

 

سمعک ضدآب چه خصوصیاتی دارد؟

همان گونه که از نام این سمعک ها مشخص میشود سمعک ضدآب نسبت به تماس با آب و رطوبت مقاوم است و آسیب نمی بیند. استاندارد ضدآب سمعک ها به تکنولوژی نانو و نحوه استفاده از آن بستگی دارد. کیفیت ساخت محصولات ضدآب معمولا بالاست.

کمپانی سازنده سمعک ها معمولا تمام سطح داخلی و خارجی محصولات و قطعات داخلی و سیم کشی آن را به پوشش نانو مجهز کرده است. سمعک ضدآب تنها نسبت به آب و رطوبت مقاوم است و نسبت به عرق و الکل مقاوم نیستند. گاه تمیز کردن سمعک با الکل می تواند باعث بروز مشکل در عملکرد سمعک و یا بروز حساسیت شود. چراکه این کار باعث پاک شدن لایه هایی از روی پوسته خواهد شد.

 

 

سمعک ضدآب چه مزایایی دارد؟

-سمعک ضدآب نیاز کمتری به تعمیرات و سرویس های دوره ای دارد.

-تکنولوژی نانو سمعکهای ضدآب ، موجب می شود فرد به راحتی  در محیط های مرطوب و شرجی قرار بگیرد. عملکرد تقویت صدا در محیط های مرطوب کاملا حفظ می شود.

-تکنولوژی نانو ضدآب باعث محافظت از سمعک در برابر جرم و ترشح گوش می شود.

-ورزشکاران حرفه ای و شناگران براحتی می توانند از سمعک ضدآب استفاده کنند و نگرانی برای اختلال در عملکرد آن نداشته باشند.

-کودکان کم شنوا برای استفاده از محصولات ضدآب مناسب هستند. مقاومت سمعک در محل بازی کودکان با استفاده از سیستم نانو تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

-سمعک ضدآب برای سالمندان نیز مناسب است. احتمال مواجهه با آب به هنگام استحمام و یا وضو گرفتن در سالمندان دارای آلزایمر و مشکلات حافظه وجود دارد. پوشش نانو احتمال خرابی و اختلال عملکرد سمعک را در این مواقع کاهش می دهد.

 

 

انواع سمعک ضد آب

 

1-سمعک مقاوم به آب

 

یعنی بدنه سمعک طوری ساخته شده است که آب وارد بخش های داخلی سمعک نشود.اما اگر به هردلیلی(مثلا شکستگی بدنه)آب وارد قطعات داخلی سمعک شود سمعک ممکن است از کار بیفتد.

 

2-سمعک ضدآب نانو

این سمعک بهتر وپیشرفته تر است  و مدارات داخلی سمعک پوشش نانو دارند یعنی حتی اگر آب وارد مدارات سمعک شود مشکلی برای سمعک پیش نخواهد آمد. بنابراین اگر به دنبال خرید سمعک ضدآب هستید مورد دوم مناسب تر است.

 

سمعک ضد آب

باتری سمعک

 

در صورتی که  درجه صدای سمعک را بیش از حد معمول افزایش می دهید، صداها مغشوش به گوش شما می رسند و یا سمعک کار نمی کند ،  باید باتری سمعک خود را تعویض نمائید.

 

همان گونه که می دانید  باتریها سمی هستند و باید از دسترس کودکان، حیوانات خانگی و افرادی که بینایی ضعیف دارند و یا هر فردی که ممکن است به طور اتفاقی باتری را ببلعد، دورنگاه داشته شوند.

 

 

 

 

سایزهای باتری سمعک

 

سمعک ‌ها در اندازه و مدل‌ های متفاوت تولید می‌ شوند. سمعک‌ های بزرگ تر نیاز به باتری بزرگتری دارند. سمعک ‌های مورد نیاز افراد کم شنوای شدید تا عمیق به طور معمول به قدرت بیشتر و باتری بزرگ تری نیاز دارند.

پنج سایز باتری سمعک در بازار موجود است. از کوچک ترین تا بزرگ ترین اندازه ۶۷۵،۱۳،۳۱۲،۱۰،۵ می باشد. سایز ۵ به ندرت استفاده می ‌شود.

 

 

سایز های مختلف سمعک عبارت اند از:

 

سایز ۵ – برچسب قرمز

سایز ۱۰ – برچسب زرد

سایز ۳۱۲ – برچسب قهوه‌ای

سایز ۱۳ – برچسب نارنجی

سایز ۶۷۵ – برچسب آبی

 

 

نکاتی درباره طول عمر باتری سمعک

 

طول عمر باتری به عوامل مختلفی بستگی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

 

سایز باتری

هرچه سایز باتری سمعک بزرگتر باشد طول عمر آن بیشتر است.

 

کیفیت سمعک

مصرف باتری در سمعک های هوشمند و پیشرفته به دلیل امکانات بیشتر بیشتر از مدل سمعک های معمولی تر و دیجیتال است. بیشترین میزان مصرف باتری در مدل های وایرلس دیده می شود.

 

 

امکانات بی نظیر و کیفیت بسیار مطلوب سمعک های وایرلس نیاز به مصرف انرژی بیشتر دارد پس دقت داشته باشید مصرف زیاد باتری همیشه ناشی از مشکل نبوده و گاهی دلیل بر قابلیت های بالای سمعک شماست. اما در کل اگر مصرف باتری سمعک شما بیش از اندازه ی مورد انتظار شماست با شنوایی شناس تجویز کننده سمعک مشورت نمایید.

 

 

 

اندازه کم شنوایی

هر چه کم شنوایی شما بیشتر باشد سمعک با قدرت بیشتری تنظیم می شود. این قدرت بیشتر طبیعتا نیاز به انرژی بیشتری داشته و درنتیجه مصرف باتری سمعک بیشتر می شود.

 

-زمان مداوم مصرف : هر چه مدت زمانی که سمعک به صورت مداوم روشن است بیشتر باشد طول عمر سمعک کمتر می شود. برای نمونه اگر طول عمر پیش بینی شده۱۸۰ ساعت است ، درصورتیکه بی وقفه سمعک روشن باشد شاید به کمتر از ۱۱۰ ساعت برسد.

 

رطوبت و دما

در محیط های گرم و مرطوب عموما طول عمر باتری سمعک کاهش می یابد.

 

البته به این نکته توجه داشته باشید که  مصرف باتری از لحظه کندن برچسب پشت باتری آغاز می شود. بنابراین این تصور که با استفاده نکردن از سمعک مصرف باتری آن کمتر می شود چندان درست نیست. و پس از جدا شدن برچسب حداکثر تا مدت زمان درج شده روی حلقه باتری فعال خواهد بود

 

همچنین برای افزایش طول عمر باتری سمعک به محض کندن برچسب پشت باتری آنرا در سمعک نگذارید. همیشه پس از برداشتن برچسب ، دو دقیقه باتری را در معرض هوا قرار دهید تا طول عمر باتری به حالت بهینه برسد.

 

 

 

انواع باطری سمعک

باطری سمعک به دو نوع اصلی تقسیم می شود:

باطری قابل شارژ

 

بسیاری از سمعک های جدید باطری قابل شارژ هستند. معمولا کاربر شب در هنگام خواب که سمعک خود را کنار می گذارد، باطری آن را نیز شارژ می کند. البته در حال حاضر فقط اکثر سمعک پشت گوشی قابلیت استفاده از باطری قابل شارژ را دارد و سمعک داخل گوشی معمولا قابل شارژ نیست.

باطری یکبار مصرف استاندارد

 

باطری های یکبارمصرف که به عنوان باطری دکمه ای هم شناخته می شوند، نیز معروف هستند. از آنجا که این باطری ها با هوا کار می کنند، یک برچسب بر روی آن ها قرار دارد که تا کنده نشود، باطری غیر فعال می باشد. با کنده شدن این برچسب اکسیژن وارد باطری شده، با روی یا زینک درون آن واکنش داده و باطری فعال می شود.

برای این که باطری خوب کار کند، بهتر است بعد از کندن برچسب حدود یک دقیقه آن را داخل سمعک قرار ندهید، تا اکسیژن کافی وارد آن شود. لازم به ذکر است که چسباندن مجدد برچسب نمی تواند باطری را غیر فعال کند و باطری کار می کند تا تمام شود.

 

 

 

نكات مفيد برای استفاده مناسب از باتری سمعك

-باتريها را در جايي با دماي مناسب قرار دهيد و هرگز آنها را در جاهاي خيلي گرم يا خيلي سرد قزار ندهید .باتری سمعک

در صورت خالي شدن باتري آن را سريع تعويض كنيد زيرا زمانيكه باتري كاملاً ‌خالي شود باد مي كند و در نتيجه خارج كردن آن مشكل مي شود .

 

 

 

 

-باتريها سايزو قدرت متفاوتي دارند . قدرت باتري نشان دهنده طول عمر باتري است. هر چه قدرت يك باتري بيشتر باشد طول عمر آن نيز بيشتر است .

-باتريها سمي هستند بنابراين آنها را از دسترس اطفال دور نگه داريد. در صورتيكه كودكتان باتري را بلعيد فوراً‌ به پزشك مراجعه كنيد.

 

 

IP سمعک ضد آب چیست؟

به طور کلی همه سمعک ها به یک اندازه ضدآب نیستند و برخی خاصیت ضدآب بودن آن ها بیشتر از مدل های دیگر است.بنابراین با یک عدد دو رقمی تفاوت میزان ضدآب بودن سمعک ها را مشخص می کنند.

 

حرف I:در حقیقت میزان مقاومت سمعک در برابر گرد و غبار و اجسام ریز جامد را نشان می دهد و با اعداد 1 الی 7 نمایش داده می شود.

 

حرف P: میزان مقاومت سمعک نسبت به رطوبت و آب که از با اعداد 1 الی 9 نمایش داده می شود.

 

بنابراین سمعکی که IP  آن 79 می باشد به این معنی است که بیشترین حد مقاومت در برابر گرد و غبار و همچنین بیشترین مقاومت در برابر آب را دارد.اگر چه  هنوز سمعکی با IP79 ساخته نشده است و ضدآب ترین سمعک IP68 است. به طور کلی سمعک با آی پی 68 می تواند به مدت 30 دقیقه تا عمق یک متر آب مقاومت داشته باشد.

 

 

 

آیا با سمعک ضدآب می توانیم با خیال راحت دوش بگیریم یا شنا کنیم؟

تولید کنندگان سمعک علیرغم ساخت سمعک های ضدآّب  استفاده از سمعک در حمام یا در استخر را توصیه نمی کنند و دلیل آن وجود مواد شیمیایی در استخر یا استفاده از صابون و شامپو حین استحمام می باشد اما در صورت عدم وجود مواد شیمیایی مشکلی برای سمعک پیش نخواهد آمد.

 

رطوبت برای مدارات الکتریکی یک سم است و تا جایی که ممکن است باید از ورود رطوبت به سمعک جلوگیری کرد.بنابراین سمعک های ضدآب فعلا نقش حفاظتی دارند به طور مثال در روهای بارانی سمعک شما بتواند از خود محافظت کند و خراب نشود. بنابراین شما برای طول عمر بیشتر سمعک آنها را در استخر وحمام استفاده نکنید.

 

 

 

شرکت های تولید کننده سمعک ضدآب

 

امروزه همه شرکت ها سمعک ضدآب تولید می کنند اما مهمترین برندها در زمینه تولید سمعک ضدآب عبارت اند از:

 

سمعک زیمنس

 

سمعک فوناک

 

سمعک بلتون

 

سمعک اینترتون

 

معیارهای لازم و استاندارد در سمعک ضد آب

 

بعضی از برندها مانند فوناک و زیمنسس با دارا بودن تکنولوژیIP68 و IP67 اقدام به مقاوم سازی سمعک های خود در برابر آب و گرد و غبار نموده اند.در مورد تکنولوژی IP باید توجه داشت که دارای دو معیار مقاومت نسبت به آب و مقاومت نسبت به گرد و غبار می باشد. معیار اول که عددی بین 0 تا 6 است سطح حفاظت از جسم در برابر گرد و غبار را نشان می دهد. عدد دوم که بین 0 تا 8 می باشد سطح حفاظت در برابر آب را نشان می دهد.

 

 

قیمت سمعک ضدآب

 

سمعک ضدآب مانند بقیه سمعک ها دارای قیمت های متفاوتی است . عوامل زیادی بر قیمت سمعک ضدآب تاثیر دارند که از آن میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

-تکنولوژی های به کار رفته در سمعک ضد اب

-میزان مقاومت سمعک در برابر رطوبت

– برند سمعک

– مدل سمعک

هزینه سمعک ضدآب بسیار متفاوت است که شما می توانید با توجه به شرایط خود بهترین آن ر ا انتخاب کنید.

 

سمعک ضد اب

    قیمت سمعک معمولی

 

کف قیمت سمعک معمولی در انواع آنالوگ، حدود ۵۰۰ هزار تومان و در انواع دیجیتال قیمت بالاتر است. سمعک های هوشمند نیز که نوعی سمعک جدید محسوب می شوند، نیز قیمت هایی بالاتری دارند.

 

 قیمت سمعک جیبی

 

سمعک جیبی یکی دیگر از انواع سمعک است که در میان خریداران سمعک ضد آب محبوبیت کمتری دارد. دلیل این امر زحمت حمل و تمیز نگه داشتن آن بیشتر از سایر انواع سمعک است. همین امر از قیمت سمعک جیبی می کاهد زیرا می توان گفت که یک سمعک جدید و کارا محسوب نمی شود.

 

یک جایگزین مناسب برای این نوع سمعک ، سمعک عینکی می باشد که برای افرادی که مشکل بینایی نیز دارند گزینه بسیار مناسبی است. بخش میکروفن این نوع سمعک ها در دسته های عینگ تعبیه می گردند.

 

  قیمت سمعک نامرئی

 

انواع ساده تر سمعک عمدتا در پشت گوش قرار می گیرند که باعث می شود قیمت سمعک معمولی پایین تر از قیمت سمعک نامرئی باشد. قیمت سمعک نامرئی بیشتر با توجه به میزان پیشرفته بودن و نیز فناوری های به کار رفته در ساخت آن تعیین شده و متغیر می باشد.

 

ویژگی های اصلی سمعک ضد آب

 

– ضد آب و ضد گرد و غبار

 

– بدنه مقاوم

 

 

 

 

– قاب و در باتری کاملاً ضد آب

 

– گواهینامه IP57 : قابلیت غوطه وری در آب تا عمق ۳ پا در مدت زمان ۳۰ دقیقه

 

– همراه با قالب پشت گوشی نرم سفارشی برای استفاده در هنگام شنا

 

– مقاوم در برابر تعرق و گرد و غبار

 

– قاب ضد آب از سمعک در مقابل خوردگی مراقبت می کند

 

– این سمعک، با طراحی و پوشش لاکی ضد خش، کاملا ضد ضربه می باشد

 

– استفاده از مواد منحصر بفرد و طراحی پیشرفته برای تضمین قاب ضد آب

 

– قابلیت اتصال به دستگاه های جانبی بی سیم

 

 

 

ظاهر سمعک های ضد آب چگونه است؟

 

این نوع سمعک از نظر ظاهری تفاوتی با سایر سمعک ها ندارند و تکنولوژی آنها با سایر سمعکها یکسان است. تنها تفاوت آن در لایه ضد آب آن است.سمعک های نامرئی و پشت گوشی ضد آب هم در بازار وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *