سمعک نامرئی
سمعک نامرئی | مینا آقا سلیمانی 09126142030
دسامبر 11, 2019
سمعک زیمنس
سمعک زیمنس |خانم آقا سلیمانی 09126142030
دسامبر 18, 2019
Show all

خرید سمعک در منزل |خانم مینا آقا سلیمانی 09126142030

خرید سمعک در منزل

خرید سمعک در منزل  برای آن دسته از بیمارانی مناسب است  که به علت محدودیت های حرکتی قادر به خارج شدن از منزل و مراجعه به کلینیک شنوایی نمی‌باشند .

 

خرید سمعک در منزل

 

در این هنگام کارشناسان با مراجعه به منزل  فرد بیمار آزمایشات شنوایی سنجی  مربوطه را با استفاده از دستگاه های قابل حمل انجام می دهند و با توجه به نیاز بیمار به سمعک،یک  قالب گیری توسط کارشناس شنوایی از گوش بیمار انجام شده و سمعک مناسب سفارش داده می‌شود و در جلسه بعدی سمعک آماده شده  روی گوش بیمار تنظیم و نصب می گردد.

انجام این خدمات در منزل بدون دریافت هیچ گونه هزینه اضافه از بیمار می باشد و صرفاً هزینه سمعک از بیمار اخذ می گردد. بنابراین شما می توانید بدون مراجعه به مرکز خرید سمعک در منزل را انجام دهید.

 

 

تست شنوایی و خرید سمعک در منزل

در صورت تمایل به خرید سمعک در منزل شما می توانید با برقراری تماس با مرکزمورد نظر و گرفتن وقت اقدام به خرید سمعک در منزل کنید .

بعد از برقراری تماس  کارشناسان مرکز مورد نظز شما  جهت انجام تست شنوایی و تجویز سمعک به منزل شما مراجعت می کنند.

 

کارشناسان شنوا سنجی  با پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه ها، تست شنوایی انجام داده و میزان و نوع کم شنوایی را مشخص می کنند

 

پس از تعیین نوع و میزان کم شنوایی، کارشناسان ادیولوژیست ، مشاورات لازمه را در مورد سمعک توضیح می دهند و بر حسب نیاز های ویژه فردی، میزان، نوع کم شنوایی، بودجه و سبک زندگی افراد مناسب ترین سمعک را پیشنهاد می دهند.

خرید سمعک در منزل

 

تجویز سمعک در منزل

در ابتدا این نکته را بدانید که ادیولوژیست می تواند برای بیمار سمعک تجویز نماید.تجویز درست و صحیح سمعک پس از  طی مراحل ارزیابی،مشاوره،قالب گیری برای سمعک،تنظیم سمعک و آموزش به فرد صورت می گیرد.که تمام این مراحل با مراجعه ادیولوژیست به منزل قابل انجام است .

 

در تجویز سمعک در منزل کارشناس مربوطه با  انجام ادیومتری و تهیه ادیوگرام است که بر طبق آن نوع کم شنوایی فرد مراجعه کننده و میزان و مقدار آن مشخص می گردد.

بعد از این مرحله، مرحله مشاوره به جریان می افتد. در جلسه مشاوره با توجه به فاکتور هایی همچون سن فرد و میزان و نوع کم شنوایی یا سایر موارد، به فرد چندین سمعک مختلف برای نمونه و انتخاب صحیح داده می شود. پس از انتخاب نهایی سمعک، قالب گیری انجام میشود.

 

 

 

به منظور رفاه حال بیماران سالمند و یا کم توان و همچنین صرفه جویی در هزینه بیمارانی خدمات ارزیابی شنوایی-مشاوره سمعک-قالب گیری -تجویز و تنظیم سمعک در منزل امکانپذیر میباشد

 

آیا تست شنوایی در منزل برای خرید سمعک در منزل امکان پذیر می باشد ؟

 

از نظر بکار گیری تجهیزات ادیومتری برای انجام آزمون های شنوایی امکان انجام ویزیت در منزل بوسیله شنوایی شناس امکان پذیر است . بعد از ویزیت شنوایی وتجویز سمعک در منزل بوسیله شنوایی شناس و جهت رفاه حال کاربران دسترسی سریع و به موقع  سمعک برای فرد محیا می شود.

 

 

خرید سمعک در منزل

انواع سمعک

در اصل دو نوع سمعک وجود دارد. ۱- سمعک پشت گوشی ۲- سمعک داخل گوشی.

 

 

انواع سمعک از نظر تکنولوژی ساخت و یا نوع مدار

 

همان گونه که می دانید  بعضی سمعک ها از نظر تکنولوژی ساخت و یا نوع مدار طبقه بندی می شوند. تکنولوژی اخیر سمعک ها بیشتر گرایش به دو نوع سمعک دیجیتال و سمعک هوشمند دیجیتال دارد. به طور کلی اگر بخواهیم، سمعک را از نظر تکنولوژی دسته بندی کنیم، موارد زیر حائز اهمیت خواهند بود:

 

سمعک آنالوگ (Analog)

سمعک قابل برنامه ریزی (Programmable)

سمعک دیجیتال (Digital)

سمعک هوشمند (Intelligent)

سمعک بلوتوث دار (Wireless)

 

همانطور که افت شنوایی انواع مختلفی دارد، سمعک ها نیز دارای شکل های مختلف هستند. اما همه سمعک ها برای یک فرد مناسب نیستند. عواملی از جمله سن، میزان کم شنوایی، اندازه کانال گوش و حتی مهارت های شما، نوع سمعکی را که شنوایی شناس در نهایت به شما توصیه می کند تحت تاثیر قرار می دهند.

 

 

 

بهترین مارک و مدل سمعک چیست ؟

 

این یک سوال برای افرادی که قصد خرید سمعک را دارند بسیار مهم است .در پاسخ باید گفت که سمعک یک کالای پزشکی است و نمی توان براساس مارک و مدل تجاری در مورد آن قضاوت کرد . انتخاب کارخانه سازنده سمعک باید توسط ادیولوژیست و براساس ادیوگرام فرد و قابلیتهای کمپانی سازنده صورت گیرد.

به عنوان مثال برخی شرکت ها در ساخت کوچکترین سمعکهای نامرئی و برخی دیگر در تولید قوی ترین سمعک های پشت گوشی و برخی دیگر در تولید سمعکهای ضد آب و بعضی هم در ارائه بهترین خدمات و سرویس های بعد از فروش شهرت دارند توصیه ما این است که براساس ادیوگرام و با مشورت با ادیولوژیست خود مارک و مدل تجاری سمعک را انتخاب کنید.

 

 

 

سمعک در منزل

 

تفاوت سمعک های دیجیتال، هوشمند و هوشمند وایرلس در چیست؟

-سمعک  دیجیتال در حقیقت این سمعک ها قابلیت تنظیم با کامپیوتر دارند اما تنظیمات آنها در محیط های مختلف ثابت است.

-سمعک هوشمند این نوع سمعک ها قابلیت تنظیم با کامپیوتر دارند و تنظیم آنها در محیط های مختلف بطور خودکار تغییر می یابد.

-سمعک هوشمند وایرلس (بلوتوث دار)،این سمعک ها قابلیت تنظیم با کامپیوتر دارند و تنظیم آنها  در محیط های مختلف بطور خودکار تغییر می یابد. همچنین مجهز به سیستم بلوتوث می باشند.

به دلیل ارتباطی که این دونوع سمعک از طریق سیستم وایرلس با یکدیگر دارند کیفیت صدای مطلوبتری داشته و شنوایی دوگوشی را شبیه سازی مینمایند..

 

 

 

 

ویزیت سمعک در منزل

 

بعد از اینکه  خرید سمعک در منزل انجام شد. در صورت نیاز برای ارزیابی شنوایی بوسیله شنوایی شناس مجرب بعد از مدت در منزل فرد انجام می شود  تا براساس گزارش شنوایی که به نام نوار گوش نیز شناخته می شود شنوایی شناس سمعک مناسب برای فرد کم شنوا را در صورت نیاز تنطیم نماید ,  انتخاب سمعک مناسب و انجام تنظیمات مخصوص به هر سمعک به این دلیل بسیار مهم و حیاتی می باشد که شنوایی شناس می تواند با توجه نوع و میزان کم شنوایی فاکتورهای مناسب را برای کاربر سمعک در نظر بگیرند.

 

 

لازم است چندين نکته مهم را در خرید سمعک در منزل در نظر بگیرید

-شما مي توانيد 7 روز سمعک را تست کنيد و اگر راضي نيوديد آن را عودت دهيد و اکثر هزينه خود را دريافت کنيد.

-در صورت داشتن بیمه شما مي توانيد از بيمه سمعک استفاده کنيد. بيشتر بيمه هاي موجود بخشي تا تمام هزينه سمعک را به بيماران پرداخت مي کنند.

-همچنین لازم است مدتي از سمعک استفاده کنيد تا مغز شما به صداي جديد عادت کند. ازاينرو بايد کمي صبور باشيد.

– تمامي سمعک ها دو سال گارانتي دارند بجز موارد شکستگي و آب خوردن سمعک را دارند.

 

سمعک داخل گوشی بهتر است یا پشت گوشی؟

 

نکته دیگری که در هنگام خرید سمعک باید به ان توجه کنید شکل ظاهری سمعک است. سمعک ها ممکن است داخل گوشی و یا پشت گوشی و یا نامرئی باشند. اکثریت افراد تمایل دارند که دیگران از وجود کم شنوایی در آنها مطلع نباشند. و بنابراین کوچکترین سایز سمعک را انتخاب می کنند برای آگاهی از اینکه آیا شما کاندیدای استفاده از سمعک داخل گوشی هستید یا پشت گوشی مناسب است بهتر با یک مشاور شنوایی صحبت کنید.

خرید سمعک در منزل

 

نکات قابل توجه برای خرید سمعک  در منزل

-به برند و شرکت سازنده آن توجه کنید.

-طراحی و شکل ظاهری سمعک مهم است.

-سمعک باید شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشد.

-مشورت با شنوایی شناس و ادیولوژیست مجرب برای انتخاب سمعک

-فناوری های استفاده شده در ساخت آن ( امکانات پیشرفته )

 

عوامل موثر بر تجویز سمعک مناسب

عوامل زیادی وجود دارد که استفاده از سمعک را برای فرد داحت یا سخت می کند. عواملی چون کم شنوایی، نوع تجویز سمعک، ، امکانات سمعک ها ، تنظیم های اولیه و تنظیم هایی نهایی ، هستند که برتجویز سمعک تاثیر گذار خواهد بود.

یک نکته بسیار مهم دیگر این است که از آنجایی که کم شنوایی در افراد مختلف تظاهرات بالینی متفاوتی خواهد داشت لذا از اولین مرحله انتخاب سمعک تا آخرین مراحل تنظیم سمعک، برای یک فرد با فرد دیگر متفاوت خواهد بود و یک نسخه واحد را نمیتوان برای همه افراد کم شنوا پیچید و لذا تبحر و مهارت ادیولوژیست هم کاملا در این قضیه نقش خواهد داشت.

 

 

 

تنظیم اولیه  سمعک در منزل

 

بعد از تجویز سمعک در منزل ، کارشناسان ادیولوژیست ، سمعک را در گوش بیمار قرار داده و تنظیمات اولیه را تا جاییکه بیمار از صدای سمعک رضایت داشته باشد، برای آنها  انجام می دهند.

 

بعد از تنظیم اولیه، کارشناس سمعک راهنمای لازم را جهت استفاده از سمعک، روشن و خاموش کردن سمعک، نحوه ی تغییر ولوم صدا و برنامه های سمعک و تعویض باتری را آموزش می دهد.

 

خرید سمعک در منزل

بعد ازتنظیمات  اولیه، کاربران سمعک باید به مدت چندین هفته از سمعک استفاده نمایند و در صورت پایین یا بالا بودن صدا و یا نیاز به تنظیمات دیگر و اضافه نمودن برنامه های دیگر، با مرکز خرید سمعک  تماس گرفته و برای تنظیم مجدد سمعک با کارشناس مربوطه هماهنگی های لازم را انجام دهند.

 

 

تنظیم مجدد سمعک  در منزل

 

در  تنظیم اولیه  سمعک با توجه به اینکه فرد کم شنوا، برای مدت زمانی صدا ها را نشنیده است و ممکن است با سمعک صدا برایش آزار دهنده باشد.

 

به این علت کارشناسان ادیولوژیست، تقویت کمتری برای سمعک در جلسه اول در نظر می گیرند تا بیمار به صدا عادت کند.

 

پس از چند  هفته که بیمار به سمعک و صدای آن عادت کرد، با توجه به اینکه در جلسه اول تقویت کافی اعمال نشده است، ممکن است از صدای کم سمعک شاکی باشد.بدین منظور جلسه دوم تنظیم سمعک در منزل برای رفع مشکلات و تنظیمات لازمه در نظر گرفته شده است.

 

 

آیا سمعک می تواند بصورت کامل مشکل شنوائی را برطرف کند ؟

 

در این باره باید گفت که سمعک همانند سایر وسایل و پروتزهای مصنوعی یک سیستم کمک شنوائی  است و قادر نیست که مشکل فرد را به طور کامل برطرف کند و در واقع با کمک سمعک می توان مشکل را تا حدود زیادی کم کرد.

 

خرید سمعک در منزل

اما نمی توانیم مشکل فرد را بطور کامل حل کنیم علاوه بر این در بیشتر افراد به ویژه در سنین بالا مشکل کم شنوائی همراه با مشکلات دیگری نظیر کاهش تشخیص کلمات و وزوز گوش ….ظاهر می شود.

اگر چه غالب افراد به اشتباه این مشکلات را ناشی از کم شنوائی می دانند اما واقعیت این است که علت این مشکلات بسیار فراتر از بحث سمعک و شنوائی می باشد . به طور کلی باید گفت هیچ سمعکی نمی تواند جایگزین گوش طبیعی شود ثانیا مزایا و خوبی های سمعک بسیار بالاتر و باارزش تر از دردسرهای آن است.

 

خدمات پس از فروش یک سمعک تا چه اندازه مهم است؟

گارانتی سمعک را با گارانتی سایر محصولات الکترونیک نمی توان مقایسه کرد به زبان ساده باید گفت که سمعک بدون گارانتی و خدمات بعد از فروش فاقد ارزش و کاربرد است .

تهیه و خرید سمعک در واقع آغاز یک روند کاری می باشد . تنظیم اولیه سمعک نیازمند چندین جلسه وقت است و از طرف دیگر غالبا” در ادامه نیز سمعک نیاز به تنظیمات مجدد دارد که همه این موارد در کنار گارانتی لازم در تعویض احتمالی قطعات در طول گارانتی سمعک بسیار مهم و باارزش است.

سمعک نامرئی

بهترین مارک و مدل سمعک چیست ؟

در پاسخ این سوال باید گفت که سمعک یک کالای پزشکی است و نمی توان براساس مارک و مدل تجاری در مورد آن قضاوت کرد .

انتخاب کارخانه سازنده سمعک باید توسط ادیولوژیست و براساس ادیوگرام فرد و قابلیتهای کمپانی سازنده صورت گیرد مثلا برخی کمپانی ها در ساخت کوچکترین سمعکهای نامرئی و برخی دیگر در تولید قوی ترین سمعک های پشت گوشی و برخی دیگر در تولید سمعکهای ضد آب و بعضی هم در ارائه بهترین خدمات و سرویس های بعد از فروش شهرت دارند .

 

مقایسه سمعک‌ها و انتخاب از میان انواع و اقسام مارک‌ها و مدل های سمعک می تواند برای شما پیچیده باشد. بنابراین به ادیولوژیست خود اعتماد کنید و انتخاب سمعک مناسب را به عهده ی وی بگذارید. در واقع متخصص شنوایی با دانش و با تجربه با در نظر گرفتن تمامی موارد تاثیرگذار بهترین راه حل را به شما پیشنهاد می دهد.

همچن تجویز و تنظیم سمعک به دست افراد غیر متخصص نتایجی مانند غیر قابل استفاده بودن سمعک با صرف هزینه ی زیاد و آسیب به سیستم شنوایی را به بار خواهد آورد.

 

مشاوره خرید سمعک در منزل

 

در مرحله اول لازم است جهت ارزیابی شنوایی و تعیین میزان دقیق کم شنوایی و نوع کم شنوایی مورد معاینه قرار بگیرید . اگر شما تست شنوایی دارید دیگر نیازی به این مرحله ندارید. اما اگر تست شنوایی شما بیشتر از یک سال پیش باشد لازم است تست مجدد انجام شود. تمام این خدمات در منزل انجام می شود.

خرید سمعک در منزل

 

خرید انواع سمعک

متخصص شنوایی طبق نوار گوش بیمار انواع مدل های سمعک داخل گوشی، سمعک های پشت گوشی و نامرئی را برای بیمار ارائه می دهد و در نهایت چندین گزینه را که برای بیمار امکان استفاده دارد را معرفی می کند. در بزرگسالان تعیین مدل سمعک را می تواند بیمار تعیین کند اما تصمیم نهایی باید به متخصص شنوایی شناسی واگذار شود.

 

متخصص شنوایی طبق نوار گوش بیمار و طبق خواسته ها و نیاز های بیمار و میزان هزینه ایی که بیمار برای خرید سمعک در ذهن دارد، چندین مدل سمعک از برندهای مختلف را معرفی می کند که بیمار می تواند طبق نظر خود و با مشورت متخصص شنوایی شناسی در نهایت یکی را انتخاب می کند.

 

نکاتی برای نگهداری و مراقبت از سمعک

 

– لطفا از دستکاری سمعک جدا پرهیز کنید و اگر سمعک دچار اشکالی شده باشد  آنها  را به کارشناس شنوایی خود ارجاع دهید.

 

– سمعک خود را از منابع رطوبت و حرارت دور نگه دارید. همیشه قبل از دوش گرفتن یا شنا کردن، سمعک را بردارید. آن را نزدیک پنجره یا داخل اتومبیل رها نکنید. سمعک را از تکان یا ارتعاش شدید حفظ کنید.

 

– کرم های آرایشی و اسپری های مو می توانند به سمعک شما آسیب برسانند.

 

– عکس برداری پزشکی، سی تی اسکن و MRI می توانند در عملکرد سمعک شما اختلال ایجاد کنند.

– باتری های سمعک چنانچه بلعیده شوند، می توانند سمی و آسیب رسان باشند. لطفا آنها را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

 

– اگر می خواهید برای مدت طولانی از سمعک استفاده نکنید، باتری آن را خارج کنید و سمعک را در جعبه محافظ آن نگهداری کنید.

 

– اگر در داخل يا پشت گوش خود احساس درد يا التهاب داشتيد، لطفا سمعك را برداريد و با كارشناس شنوايي خود مشورت كنيد.

 

8- از الكل، آب و صابون يا هر ماده پاك كننده ديگري براي تميز كردن سمعك خود استفاده نكنيد. لوازم خاصي براي نگهداري و تميز كردن سمعك وجود دارد. كارشناس شنوايي شما مي تواند براي تهيه اين مواد به شما كمك كند.

 

 

تنظیم سمعک دیجیتال

 

سمعک دیجیتال به وسیله کامپیوتر قابل تنظیم بوده و علاوه بر برخورداری از سه بخش اصلی تشکیل دهنده سمعک دیجیتال دارای مدارات پردازشی نیز هستند.

بسته به نوع و مدل سمعک مدارات پردازشی تعداد باندها و کانال های مختلف دارند. هرچه پردازشگر سمعک دیجیتال پیشرفته تر باشد از تعداد باندها و کانال های بیشتری برخوردار بوده و امکان انجام تنظیمات دقیق تر را برحسب نیاز بیمار برای ادیولوژیست (شنوایی شناس) فراهم می کند و درنتیجه رضایت خاطر بیمار را تامین می کند.

خرید سمعک در منزل

قرار دادن سمعک دیجیتال با قالب روی گوش

 

قسمت باریک قالب را در کانال گوش خود قرار داده به آرامی بچرخانید و مطمئن شوید که بخش بالایی قالب پشت و زیر چین لاله گوش شما قرار بگیرد. به آرامی لاله گوش خود را به بالا کشیده و در جهت کانال گوش روی قالب فشار دهید. وقتی قالب به درستی داخل گوش شما قرار گرفت سمعک دیجیتال را به آرامی بلند کرده و پشت لاله گوش خود قرار دهید.

 

تجویز انواع سمعک

تجویز انواع سمعک داخل گوشی یا پشت گوشی به نتیجه آزمایش سنجش شنوایی و میزان افت شنوایی بستگی دارد. تعداد باند و کانال های یک سمعک نشانگر کیفیت صدایی است که سمعک پخش خواهد کرد و مواردی مانند قابلیت وایرلس، قابلیت برنامه ریزی اتوماتیک، قابلیت شارژ، قابلیت اتصال به تلفن همراه و تلویزیون و غیره جزء امکانات جانبی می باشند که همگی در تعیین قیمت سمعک نقش دارند.

 

انتخاب یک سمعک مناسب از لحاظ ظاهری به میزان افت شنوایی و انتخاب یک سمعک از لحاظ کارایی به سبک زندگی کاربر سمعک بستگی دارد.

 

 

برندهای مختلف سمعک

به طورکلی هر برند نقطه ضعف و قوتی دارد.به عنوان نمونه برخی از برند ها سمعک های داخل گوشی قوی تری نسبت به سایر برندها دارند یا اینکه مقاومت سمعک های پشت گوشی بعضی برندها بسیار بالاست؛در مورد مقاومت سمعک ها نسبت به آب،بعضی برندها نسبت به رطوبت ونفوذ آب مقاومت تر می باشند.

 

خرید سمعک

در نهایت مهمترین عاملی که در هنگام انتخاب و تجویز سمعک از برندهای مختلف تآثیر دارد این است که کم شنوایی پیچیده است و مثل اثرانگشت هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و باید بر اساس نظر متخصص شنوایی شناس،سبک زندگی مراجع و بودجه مورد نظر او راه حل مناسبی برای ایشان انتخاب شود.

سه فاکتور فیزیکی در خرید سمعک در منزل

ـ درجه کاهش شنوایی ادیولوژیست (متخصص شنوایی )، درجه و نوع کاهش شنوایی شما را اندازه گیری و تعیین می‌نماید . به عنوان مثال اگر شما دارای کاهش شنوایی شدید باشید، یک سمعک پشت گوشی  (BTE ) ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد، زیرا این سمعک می‌تواند تقویت بیشتری فراهم آورد.

 

 

 

ـ آناتومی‌و ساختار گوش

 

فضای داخل گوش هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. گوش بیشتر افراد برای سمعک داخل گوشی به اندازه کافی بزرگ و مناسب است، اما ممکن است برای جای گیری انواع کوچکتر که در عمق کانال قرار می‌گیرند،کانال به قدر کافی بزرگ نباشد.

 

خرید سمعک در منزل

 

-آیا نیاز به دو سمعک دارید؟

 

معمولاً شنوایی با دو گوش بهتراز یک گوش است، بنابراین ، اگر شما دارای کاهش شنوایی در هر دو گوش خود هستید، باید از سمعک به صورت دو گوشی استفاده کنید.

نه به این دلیل که در ین‌حالت صداها را دو برابر بلند تر می‌شنوید، بلکه علت آنست که با الگوگیری از روند شنوایی طبیعی، دو سمعک برای فهم  منشا و محل صوت به شماکمک می‌نماید.

بعلاوه استفاده از دو سمعک درک گفتار را در محیط‌های پر سر و صدا  بهبود می‌بخشد.  همیشه کیفیت صوت و راحتی استفاده از دو سمعک در مقایسه با یک سمعک بسیار بهتر میباشد.

 

 

شنوایی سنجی سالمندان و خرید سمعک در منزل

 

بسیاری از افراد با بالا رفتن سن دچار کاهش شنوایی یا به اصطلاح سنگینی گوش می شوند. در نتیجه برای درمان این مشکل یا تجویز سمعک باید به مراکز شنوایی سنجی مراجعه نمایند.

اما تحمل شلوغی و انتظار در صف مراجعین شنوایی سنجی، برای بسیاری از سالمندان امری دشوار است. از این رو انجام تست شنوایی سنجی سالمندان در منزل و حتی قالب گیری گوش و تنظیم سمعک در منزل، خدمتی است که به صورت حرفه ای، برای رفاه حال سالمندان گرامی صورت می گیرد.

خرید سمعک در منزل

شنوایی سنجی کودکان و خرید سمعک در منزل

انجام تست شنوایی سنجی در کودکان، بخصوص نوزادان و کودکان نو پا که برای یادگیری زبان به قدرت شنیداری خود متکی هستند، امری ضروری است. پس در صورتی که پزشک فرزندتان انجام این تست را تجویز کردن، در اولین فرصت ممکن نتایج آزمایش را به او ارائه دهید.

البته اجباری نیست که با وجود یک نوزاد یا کودک خردسال، شخصا به مراکز شنوایی سنجی مراجعه کنید. زیرا تجربه برخی مراجعین ثابت کرده که رفت و آمد، گرمی و سردی هوا و ترافیک ممکن است باعث خستگی و بدخلقی کودک شود و در نتیجه کودک در زمان انجام تست همکاری نکرده یا بازدهی کافی نداشته باشد.!

 

برای حل این مشکل می توانید از خدمات شنوایی سنجی کودکان در منزل استفاده کنید تا پزشک در ساعت مقرر به خانه شما مراجعه نموده و طی چند دقیقه، درمحیطی عاری از استرس تست شنوایی سنجی را انجام دهد.

 

 

نکات کلیدی قبل از خرید سمعک در منزل

بعد ازطی مراحل ارزیابی شنوایی اگرادیولوژیست یا متخصص شنوایی به شما توصیه کرد از سمعک استفاده کنید قبل از خرید سمعک حتما به این موارد توجه فرمایید:

 

-اندازه سمعک شما با میزان کم شنوایی شما ارتباط دارد. به عبارتی دیگر، در افرادی با کم شنوایی شدید و عمیق نمی توان از سمعک های کوچک داخل گوشی استفاده کرد.

 

-اگر شما بیش از حد مستعد ابتلا به عفونت گوش هستید، سمعک های کوچک داخل گوشی به علت ورود مایع و عفونت گوش در معرض آسیب قرار می گیرند و ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. البته فیلترهای خاصی برای این شرایط در نظر گرفته می شود.

-ممکن است بخواهید برخی ازانواع سرو صداهای پس زمینه را کاهش و یا بعضی ازفرکانس های صوتی که درشنیدن آن مشکل دارید را افزایش دهید ولی به یاد داشته باشید همه سمعک ها قادر به انجام این موارد نیستند. بنابراین به ادیولوژیست خود اعتماد کنید و تجویز سمعک مناسب را برعهده ی ایشان بگذارید.

-بعضی ازانواع سمعک با استفاده ازسیگنال وایرلس قادر به ارتباط با لپ تاپ، پخش کننده های موزیک و موبایل هستند، اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد می توانید قبل از خرید سمعک از این مسئله مطمئن شوید.

 

آنچه که بهتر است از سمعک بدانید

کم شنوایی علل مختلفی دارد که بر اساس سر منشا و علت آن، یکی از اصلی ترین شیوه های درمانی وتوانبخشی، استفاده از  وسایل کمک شنیداری مانند سمعک است. انتخاب نوع و مدل سمعک براساس میزان افت شنوایی، نوع کم شنوایی، سن و فاکتورهای دخیل دیگرمثل نیازهای شنیداری فرد درمحل کارو زندگی، توسط شنوایی شناسان صورت می گیرد.

سمعک ها انواع مختلفی دارند که درآنها تکنولوژی های متفاوتی تعریف و تعبیه شده است. این تکنولوژی ها همگی در راستای بهبود کیفیت صدا ی دریافتی توسط کاربرد سمعک و نیز افزایش راحتی استفاده از آنهاست. براساس این عوامل ، قیمت سمعک ها متفاوت می گردد.

 

سمعکایران سمعک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *