سمعک ضد آب
سمعک ضد آب -مینا آقا سلیمانی 09126142030
می 19, 2020
سمعک کودکان
سمعک کودکان -مینا آقا سلیمانی 09126142030
می 30, 2020
Show all

تعمیر سمعک -مینا آقا سلیمانی 09126142030

تعمیر سمعک

تعمیر سمعک

تعمیر سمعک نیز مانند هر وسیله ی دیگری، بهتر است بطور مرتب انجام شود، تا سمعک شما به خوبی ودرستی  کار کند. بعضی از مشکلات سمعک به راحتی قابل تشخیص بوده و شما می توانید خیلی سریع، ساده و آسان آن را پیدا کرده و برطرف کنید.

 

 

 

تعمیر سمعک

 

 

اما بعضی از مشکلات سمعک ممکن است برای شما هزینه برباشد  و حتی ممکن است ناچار شوید یک سمعک جدید بخرید. تعمییرات رایجی برای سمعک وجود دارد که به برخی از این موارد اشاره شده است.

 

 

تعمیر سمعک و خرابی میکروفون

میکروفون سمعک وظیفه جمع آوری صدا را بر عهده دارد.به هر دلیلی ممکن است  دهانه میکروفون مسدود شود. میکروفون قطعه الکتریکی است که می تواند اسیب ببیند و خراب شود. در صورت خرابی میکروفون، صدای سمعک ضعیف می شود.

در مواردی که صدای سمعک ضعیف شده است اگر با تعویض باتری، سمعک به حالت طبیعی بازنگشت بهتر است به کلینیک شنوایی شناسی مراجعه کنید. شنوایی شناس در صورت مسدود بودن دهانه میکروفون، اقدام به تمیزی سمعک می کند و در صورت خرابی میکروفون، سمعک جهت تعمیرسمعک به نمایندگی های تعمیر و یا شرکت مربوطه ارجاع داده می شود.در مورد بقیه قطعات سمعک نیز به همین شیوع عمل شود.

 

 

شرایط و نحوه تعمیر سمعک

 

با توجه به این كه سمعك‌ها وسایل الكترونیكی هستند ممكن است پس از مدتی نیاز به سرویس و تعمیر داشته باشند. شرایط و نحوه استفاده از سمعك و نحوه نگهداری از سمعك در طول عمر سمعك تأثیر مستقیم دارد.

معمولا سمعك‌هایی كه به درستی استفاده شوند و به صورت دوره‌ای سرویس شوند نیازی به تعمیر نخواهند داشت در حال حاضر برای سمعك‌های دیجیتال 2 تا 3 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می‌شود.

در طول مدت زمان گارانتی سمعك به طور رایگان سرویس تنظیم و تعمیر می‌شود و در طول مدت خدمات پس از فروش این اطمینان به مراجعه‌كنندگان داده می‌شود كه قطعات سمعك تعمیر شود.

 

برای افزایش طول عمر سمعك باید به نكات زیر توجه كرد

-از باطری‌های استاندارد برای سمعک خود استفاده كنید.

-سمعك را در معرض رطوبت و محیط‌های پر از گرد و خاك و غبار قرار ندهید.

-سمعك را در معرض اشعه‌های MRI و سی تی اسكن و رادیولوژی قرار ندهید.

-مراقب باشید سمعك آسیب فیزیكی وارد نشود.

-در سمعك‌های داخل گوشی مرتباً جلوی فیلتر سمعك را با برس و فرچه مخصوص تمیز كنید تا جرم گوش وارد بلند‌گونشود و در صورت لزوم فیلتر سمعك را تعویض كنید. تا نیاز به تعمیر سمعك پیش نیاید .

تعمیر سمعك  در بیشتر مواقع شامل تعویض رسیور(بلندگو) تعمیر و تعویض میكروفون و تعمیر و ترمیم پوسته سمعك تعمیر و ترمیم باطری سمعك تعمیر هوك و یا تعویض سیم كشی سمعك و یا تعویض آمپلی‌فایر شود.

 

 

قبل از تعمیر سمعک موارد زیر را چک کن

-بررسی کنید که باتری را به درستی در سمعک تان قرار بدهید

-مطمئن شوید باتری سمعک خالی نباشد.

-ولوم کنترل صدای سمعک را چک کنید که کم نشده باشد و یا خودبه خود کم و زیاد نشود.

-اگر سمعک تان پشت گوشی است از سالم بودن لوله و شلنگ سمعک خود اطمینان داشته باشید.

-اگر احتمال وجود جرم در قالب و یا سری سمعک را دارید، با فرچه ی مخصوص سمعک آن را تمیز کنید.

 

تعمیر سمعک

تعمیر سمعک به دلیل تغییرات دمایی

گرمای بالا یا سرمای زیاد می تواند صدمات نا خوشایندی به سمعک شما وارد  کند و عملکرد سمعک  را پایین آورد. البته این نکته قابل ذکر است که  آسیبی که به دلیل تغییر دما در سمعک پیش می آید بیشتر حاصل از چگالی رطوبت در درون سمعک است و نه دقیقا خود دمای بالا نیست.

این تغییرات دما ممکن است در هر موقع روز بوجود آید، مثلا در روز های گرم تابستان که از هوای بسیار گرم محیط بیرون وارد هوای سرد حاصل از کولر می شوید. این مشکل در مناطقی که دارای رطوبت بالا و تعریق هستند چند برابر می شود.

برای پیشگیری از خرابی سمعک توجه داشته باشید که   هیچوقت سمعک خود را بر روی رادیاتور شوفاژ و یا کولر، نزدیک اجاق گاز، زیر پنجره ای که خورشید به آن مستقیما می تابد، داشبورد ماشین در روز های گرم و یا در حالت کلی در مکان هایی که ممکن است تغییرات دمایی زیادی داشته باشند قرار ندهید. علاوه بر این هیچوقت به منظور خشک کردن و کم کردن رطوبت سمعک خود آن را در خشک کن یا فر قرار ندهید.

 

 

تعمیر سمعک به دلیل رطوبت

نگهداری از سمعک بطور روزانه و سرویس منظم آن بسیار مهم می باشد.رطوبت یکی از عوامل مهم خرابی سمعک است. محیط مناسب برای سمعک های از نوع داخل  گوش باید دارای رطوبت نسبی بین 40 تا 70 درصد و یک دمای ثابت 36 درجه ای باشد.

هر چیز خیس، رطوبت بالا، تعریق، چگالش و یا غرق شدن اتفاقی سمعک در استخر یا وان حمام می تواند به سمعک فرد آسیب زده و مانع از کارکرد خوب آن شود پس همیشه سمعک خود را خشک نگه دارید.

علاوه بر این فرد باید بعد از حمام کردن ابتدا گوش خود را خوب خشک کرده و بعد سمعک را استفاده کنید. البته در بین سمعک های نسل جدید سمعک هایی ضد آب نیز وجود دارد و رطوبت به آن ها آسیبی وارد نمی کند.

 

 

تعمیر نویز سمعک

 

اگر سمعک شما شروع به تولید نویز و صدای اضافه می کند  چگونه آن را تعمیر کنید.در صورتی که  سمعکتان صدایی مانند صدای صوت تولید می کنداین صدا را به اصطلاح فیدبک گویند که معمولا به دلیل درست جا نگرفتن سمعک در درون گوش می باشد.

 

 

علت نویز سمعک و سوت کشیدن سمعک در بیشتر مواقع ممکن است به دلیل نا مناسب بودن قالب سمعک و یا صرفا درست قرار نگرفتن سمعک در گوش باشد. یکی دیگر از دلیل تولید این صدا می تواند جمع شدن جرم گوش و مسدود شدن میکروفون و پورت صدای سمعک نیز باشد.

 

 

گارانتی سمعک

 

به طور کلی شرکت نماینده برند هر سمعک در ایران موظف است تا سمعک دریافت شده توسط بیمار را تا یک مدت زمان معلوم مورد پشتیبانی و ضمانت خود قرار دهد.

به عبارتی این شرکت ها باید به کاربر سمعک خدمات پس از فروش را ارائه دهند لذا به هنگام خرید  سمعک گارانتی سمعک را نیز دریافت کنید و برای هر کدام از سمعک ها کارت گارانتی مطالبه کنید. با در دست داشتن کارت گارانتی متخصص شنوایی به ارائه خدمات پس از فروش رایگان تا مدت زمان معلوم می پردازد.

 

در نگهداری سمعک به این نکات توجه کنید

-هنگام استفاده ارایش ،کرم و عطر و ..سعک را از گوش خود خارج کنید.

-هرگز سمعک خود را  داخل هیچ  گونه  مایعی فرو نکنید.

-سمعک خود را نزدیک حرارت و زیر نور مستقیم خورشید  قرار ندهید.

-در هنگام خواب باتری را دربیاورید تا طول عمر باتری شما  بیشتر ‌شود.

-در هنگام خواب سمعک را دربیاورید تا گوش شما در هوای ازاد قرار بگیرد تا از تجمع میکروب‌ها و قارچ‌ها جلوگیری شود.

قالب سمعک را به طور منظم با آب نیمه گرم و صابون شستشو دهید تا کاملا خشک شود.

 

چه زمانی برای تعمیر سمعک به متخصص مراجعه کنیم ؟

در صورت انجام موارد  بالا  باز هم مشکل سمعک تان حل نشد، اگر سمعک سوت آزار دهنده دارد، یا  اگر از کار افتاده  است به متخصص مراجعه کنید .

زیرا در برخی مواقع به علت ضربه به سمعک و یا عوامل دیگر ممکن است برای بدنه سمعک و یا قالب مشکل فیزیکی پیش بیاید که باید برای تعمیر و اصلاح آن به ادیولوژیست مراجعه کنید .

گاهی باوجود قالب گیری و ساخت کاملا درست، به دلایل مختلفی ممکن است دیگر شرایط فعلی سمعک برایتان مناسب نباشد و موجب آزار شما گردد که در این شرایط حتما به ادیولوژیست خود مراجعه کنید  تا مشکل شما رفع شود. برای رفع خرابي سمعك و تعميرات انواع سمعك به كلينيك های معتبر شنوا سنجی  مراجعه کنید.

 

 

 

 

مدت زمان گارانتی سمعک

مدت زمان گارانتی سمعک زمانی را شامل می شود که سمعک دریافت شده تحت سرویس دهی رایگان باشد. یعنی این مدت زمانی که پشتیبانی از سمعک توسط شرکت وارد کننده برند به صورت رایگان انجام می گیرد.

شرکت های مختلف مدت زمان های مختلف برای گارانتی در نظر می گیرند برای مثال سمعک استارکی آمریکا از زمان دریافت محصول تا به مدت 2 سال تحت گارانتی کامل شرکتی قرار دارد.

اکثر شرکت های مختلف یک تا دو سال گارانتی برای سمعک های خود در نظر می گیرند و گارارنتی سمعک یکی از مهم ترین بخش های خدمات دهی این نمایندگی ها محسوب می شود.

 

البته توجه کنید که گارانتی  سمعک شما  تنها زمانی  معتبر لست اعتبار قانونی می تواند داشته باشد که توسط متخصص شنوایی شناسی تجویز گردد و کاربر سمعک را توسط شنوایی شناس از نمایندگی مجاز سمعک دریافت کرده باشید در غیر این صورت نمی توانید از گارانتی سمعک استفاده کنید.

 

 

مواردی که در سمعک شامل گارانتی می شود

-از کار افتادن و خاموش شدن سمعک

-ضعیف شدن و یا کاهش صدای سمعک

-سرویس کامل و جرم گیری سمعک

– مشکلات در درب باتری سمعک و مسائل مربوط به باطری

-تغییرات در لوله و قالب سمعک

 

 

مواردی که شامل گارانتی سمعک نمی باشد

-سوختن رسیور سمعک به هر دلیل مانند خیس شدن سمعک

-سوختن میکروفون سمعک

-شکستن پوسته سمعک

 

کدام قسمت سمعک به تعمیرات نیاز دارد؟

 

باتری سمعک

مسائل مربوط به باتری در انواع سمعک  خیلی رایج هستند، اما برطرف کردن آن نیز به سادگی امکان پذیر است. خیلی پیش می آید که شما فراموش کنید باطری سمعک خود را تعویض کنید.

 

و به همین سادگی ممکن است شما صدای بوق هشدار سمعک خود را نشنوید. اگر زمانی که سمعک خود را گذاشتید و متوجه شدید کار نمی کند، بهتر است سریع باطری آن را بررسی کنید، شاید با این کار دیگر نیازی نداشته باشید به پزشک شنوایی خود مراجعه کنید.

 

 

تیوب یا لوله سمعک

تیوب یا لوله سمعک که در پشت گوشی به کار می رود و پشت لاله گوش قرار می گیرد، این لوله ها هراز گاهی باید تعویض شود.

این تعویض به دلیل کشیدگی، تغییر رنگ، سفت شدن، ترک خوردگی و یا رطوبت می توانند چند مورد از دلائل تعویض لوله سمعک پشت گوشی باشند. در صورتی که متخصص شنوائی شما نحوه ی تعویض تیوب یا لوله را به شما آموزش داده باشد، و ابزار لازم را هم داشته باشید، خود شما می توانید تیوب آن را عوض کنید، و یا می توانید به متخصص شنوایی خود برای تعویض آن مراجعه کنید.

 

خرابی درب باتری سمعک

 

همان گونه که می دانید باتری سمعک در درون محفظه خاص خود قرار دارد. باتری وظیفه تامین انرژی در سمعک را بر عهده دارد. درب باتری سمعک باید سالم باشد. در کودکانی که از سمعک استفاده می کنند باید از سمعک هایی استفاده کرد که درب انها قفل دارد. در صورت خرابی درب باتری، به نزدیک ترین مرکز شنوایی شناسی مراجعه کرده و سمعک خود را جهت تعمیر تحویل دهید.

 

 

چگونه متوجه خرابی سمعک خود شویم

 

عموم افرادی که از خرابی سمعک رنج می برند در ابتدا با مشکلاتی مواجه می شوند که بدیهی ا ست که با مشاهده ی موارد زیر به سلامت سمعک خود باید شک کرد و نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

 

1-فرد احساس می کند که سمعک آنها هیچ صدایی تولید نمی کند.

 

2 – فرد احساس نارضایتی از صدای کم سمعک  خود دارد ودائم  گلایه می کند که سمعک من به اندازه کافی صدای  بلند و قابل فهمی ندارد.

 

3-فرد احساس می کند که سمعک صدا ها را به صورت عجیب در داخل گوش پخش می کند و بیشتر صداها برای فرد نامفهوم و غیرمنتظره است.

 

4-فرد به طور مداوم صدای سوت سمعک  و فیدبک در گوش می شنود  و این صدا به طور ناخوشایندی موجب آزار فرد می شود و این صدای سوت گاه به صورت ممتد و گاه به صورت نا ممتد شنیده می شود.

 

 

 

سمعک خود را تمیز نگه دارید

به دلیل  اینکه سایز سمعک کوچک است  جرم گوش و سایر رسوبات می توانند به راحتی محفظه ها و سوراخ های کوچک را مسدود کنند.

در نتیجه برای جلوگیری مسدودیت بیش از حد میکروفون و پورت صدا تمیز کردن سمعک با دستمالی تمیز و خشک بسیار مهم است.

علاوه بر آن جرم گوش ترکیبی از نمک و اسید خورنده بدن می باشد و می تواند باعث آسیب به سمعک شود که این همین امر موجب می شودنیاز باشد سمعک به صورت روزانه تمیز شود.

 

تعمیرسمعک  خیس شده

بسیار پیش می اید که فرد هنگام دوش گرفتن فراموش کند سمعک را از گوش خود بیرون بیاورد یا حتی موقع استخر رفتن که می تواند مشکل ساز باشد .

اما مقادیر کمتر رطوبت نیز می تواند مشکلاتی را برای سمعک ایجاد کند. امروزه با پیشرفت علم سمعک ها نسبت به رطوبت مقام تر شده اند.

در هرصورت اگر رطوبت وارد سمعک شود می تواند باعث خرابی قطعات و خاموش شدن سمعک شود .

برای افرادی که درشهرهای مرطوب زندگی می کنند استفاده از کیت های رطوبت گیر توصیه می شود. در صورتی که رطوبت وارد سمعک شده باشد باتری را خارج کنید ودرب سمعک را کاملا باز نگه دارید تا هوا بخورد. از خشک کردن سریع سمعک با وسایل گرم کننده پرهیز کنید  حتی سشوار نیز می تواند به قطعات ظریف سمعک آسیب وارد کند.

تعمیر سمعک درصورتی که از دستتان به زمین افتاده باشد

برخورد سمعک با زمین و یا هرجای دیگری می تواند باعث آسیب به قطعات سمعک شود . حتی اگر شکستگی در ظاهر سمعک دیده نشود ولی می تواند باعث جدا شدن قطعات داخلی سمعک شود.

در صورتی که بعد اززمین افتادن سمعک صدای سمعک تغییر کرده است حتما به متخصص شنوایی شناسی مراجعه کنید.

 

 

هزینه تعمیر سمعک چقدر است؟

هزینه تعمیر سمعک درمرحله اول به نوع سمعک بستگی دارد و اینکه علت خرابی سمعک چه بوده است ؟مثلا اگر مشکل از میکروفون یا رسیور باشد هزینه تعمیر بالا نخواهد بود ولی اگر آمپلی فایر دچار خرابی شود احتمالا هزینه تعمیر بالا خواهد بود.

تعمیر سمعک چند روز زمان لازم دارد تعمیرات انواع سمعک با برند های مختلف در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام می شود .

به طور کلی سمعک ها از تکنولوژی های بسیار متنوع و پیشرفته ایی برخوردار هستند به همین دلیل تنوع قیمت زیادی دارند.همچنین نیازهای بیمار، میزان کم شنوایی و بسیاری از عوامل بر روی قیمت تاثیر گذار هستند.ازاینرو بهترین راه حل جهت آگاهی ازقیمت سمعک، مراجعه به شنوایی شناس و مشاوره با وی می باشد.

 

 

همچنین این نکته را در نظربگیرید که عمر مفید سمعک 5 سال است در دوران استفاده از سمعک به علت در معرض قرارگیری سمعک با جرم گوش، تعریق و گرد و خاک عمر سمعک به مرور کاهش می یابد.

 

از مزایای مهم خرید سمعک جدید همان گونه که در بالا اشاره شد دوسال گارانتی برای تمام مشکلات سمعک و کیفیت صدای بهتر و استفاده از امکانات جدیدتر سمعک می باشد.

 

اگر بیماران کم شنوا از سمعک خود مراقبت های لازم را به عمل آورند به ندرت سمعک آنها خراب می شود. سمعک های داخل گوشی به علت در معرض قرارگیری مستقیم در کانال گوش نسبت به سمعک های پشت گوشی به مواظبت و نگهداری بیشتری نیاز دارد و احتمال خرابی آن بیشتر می باشد.

 

چه کارهایی انجام دهیم که سمعک دیرتر به تعمیر نیاز داشته باشد

–    هر روز صبح سمعکتان را با پارچه نرم تنظیم کنید .

–    رسیور و میکروفون سمعک را بررسی کنید و با وسایل تنظیم آن را نظافت کنید .

–    درب باطری و داخل آن را تنظیم نمایید .

–    قالب و لوله سمعک را از سمعک جدا کرده و آن را شستشو دهید .دوهفته تا یک ماه یکبار این کار را انجام دهید.

–    شما هنگام خواب سمعک را در محفظه ایی همراه با رطوبت گیر قرار دهید

 

همچنین به یاد داشته باشید

–    سمعک را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید .

–    از قرار دادن سمعک در معرض رطوبت و وسایل الکتریکی خودداری کنید .

–    سمعکها را در جای خشک و امن قرار دهید .

–    قبل از استفاده از سمعک ، باطری سمعک را چک کنید که خالی نباشد .

 

مدت گارانتی در انواع سمعک

در سمعک های رده یک یا برند معتبر مدت زمان گارانتی سمعک دو سال می باشد اما در سمعک ها یا برندهای درجه دو مدت زمان گارانتی سمعک یک سال می باشد.

گارانتی سمعک به طور کلی شامل خرابی یا مشکلاتی از سمعک می باشد که فرد استفاده کننده از سمعک درآن نقشی نداشته باشد، به این معنی که خرابی سمعک توسط عوامل مانند  ضربه خوردن سمعک، آب خوردن سمعک، شکسته شدن در باتری سمعک، قرار گرفتن باتری در سمعک، ورود اجسام تیز در رسیور یا میکروفون سمعک و…

در صورتی که سمعک به صورت ناگهانی و خود به خودی (بدون هیچ آسیب یا عامل خارجی) ایجاد نشده باشد شما با داشتن گارانتی سمعک به طور کامل می توانید آن را تعویض کنید. در صورتی که گارانتی سمعک اتمام شده باشد هزینه قطعات تعویض شده حساب می شود.

 

 

چند قانون طلايي در باره گارانتي سمعک

در حفاظت از گارانتي سمعک به شدت کوشا باشيد گارانتي سمعک شما فقط شامل خود سمعک مي شود و ساير وسايل جانبي سمعک مثل باتري و قالب شامل آن نمي شود.سمعک اگر دچار ضربه شود از گارانتي خارج خواهد شد.سمعک شما اگر گم شود شامل گارانتي نمي شود.

 

گارانتي سمعک براي تمامي مدل ها شامل دو سال است. ازاين رو حدود 2 الي 3 ماه قبل از اتمام گارنتي حتما جهت سرويس سمعک به کلينيک شنوايي و سمعک خود مراجعه نماييد.

نحوه استفاده و مراقبت از سمعک در طول عمر و خراب نشدن سمعک تاثیر دارد. عمر سمعک ها معمولا تا 5 سال است و نحوه ی مراقبت از سمعک در طول عمر آن تاثیر زیادی دارد.

در صورتی که سمعک شما خراب شده است به متخصص شنوایی مراجعه کنید تا علت خرابی سمعک شما را تشخیص دهد و اقدامات لازم را برای تعمیر سمعک شما انجام دهد.

اصول اولیه نگهداری از سمعک

-در مواقعی که از سمعک استفاده نمی کنید درب باتری را باز کنید تا سمعک خاموش شود و باتری سمعک مصرف نشود.

-شب ها سمعک را خاموش کنید و درب باتری را باز کنید. توجه داشته باشید که این کار سبب خروج رطوبت و افزایش طول عمر باتری سمعک می شود.

-سمعک را در مقابل آفتاب، گرما یا آتش قرار ندهید.

-در هنگام استحمام، شنا کردن، در زیر باران شدید یا مکان های با رطوبت بالا از سمعک استفاده نکنید.

-در موقعیت هایی مانند قرار گرفتن در دستگاه MRI یا رادیولوژی از سمعک استفاده نکنند.

نکاتی در تعمیرانواع سمعک

با توجه به اطلاعات بالا خرابی هر مدل از سمعک با توجه به مدل سمعک و تکنولوژی آن متفاوت است. همچنین بسته به میزان خرابی سمعک هزینه تعمیر آن متفاوت است در نتیجه هزینه تعمیر سمعک به عوامل بسیاری بستگی دارد و مطابق با آن تعیین می شود.

 

-از باتری مناسب سمعک که صرفا از مراکز شنوایی تهیه کرده اید استفاده نمایید .

 

-قرار ندادن درست باتری سمعک باعث شکستن درب باتری و یا تخریب صفحه ی سمعک خواهد شد . با دقت به آموزشهای شنوایی شناس خود توجه کنید.

 

 

بعد ازخرید سمعک به این نکات زیر توجه کنید

حتی المکان شبها و یا در مواقعی که از سمعک خود استفاده نمی کنید درب باتری را باز و سمعک خود را داخل جعبه مخصوص سمعک قرار دهید . پودر مخصوص ضد رطوبت تهیه کنید و داخل جعبه سمعک خود قرار دهید تا رطوبت موجود در سمعک را جمع اوری کند .

 

اگر گوشهایتان بدلیل اب و یا عرق خیس می باشد حتما گوش خود را خشک نموده و بعد از سمعک استفاده کنید بدین لحاظ همواره گوشهای خود را خشک نگه دارید .

 

 

اجازه ندهید دیگران به هر دلیلی از سمعک شما استفاده کنند تا از سرایت بیماریهای پوستی و مسایل بهداشتی و عدم دقت در نگهداری سمعک جلوگیری شود.

 

 

 

بخاطر داشته باشید سمعک شما یه وسیله الکترونیکی است پس لازم است کلیه مراقبتهای فیزیکی را از ان بعمل اورید .

 

از هر گونه مایع ضدعفونی کننده و یا اسپری تمیز کننده و یا هر مایع دیگری برای تعمیز کردن سمعک خود جددا خورداری کنید و تنها از دستمال خشک و نرم استفاده کنید .

 

هنگامی که سمعک شما کار نمی کند و از شارژ بودن باتری سمعک خود مطمین هستید پیش از هر تصمیمی سمعک خود بررسی کنید در مورد سمعکهای پشت گوشی ممکن است قالب شما جرم داشته باشد و یا تیوب ان سوراخ و یا پاره باشدو در مورد سمعکهای داخل گوشی شاید فیلتر ان نیاز به تعویض داشته باشد .

 

گارانتی سمعک ها به دو گونه انجام می شود

گارانتی تعویض سمعک با سمعک نو این نمونه گارانتی به صورت کارت گارانتی تحویل شما داده می شود و تضمین می کند که در صورت بروز هر گونه مشکل، سمعک خراب به همراه کارت گارانتی گرفته می شود و یک دستگاه سمعک نو تحویل داده خواهد شد.

 

 

 گارانتی تعمیر رایگان سمعک

 

گارانتی هر محصول با توجه به برند بین یک سال تا سه سال در نظر گرفته شده است که با دریافت کارت آن برند و مهر کلینیک و نماینده فروش آن محصول نیز می باشد. این کارت به معنی این است که در طول مدت گارانتی، تعمیرات سمعک به صورت رایگان انجام می شود.

برخی از برند ها کالاهای خود را با گارانتی بدون قید و شرط ارائه می دهند. اما برخی از کمپانی ها برای تعویض یا تعمیر محصول، اشکالات فنی مانند شکستگی، نفوذ آب یا دستکاری توسط خود فرد را نمیپذیرند پس شرایط گارانتی هر برند نیز توجه داشته باشید.

 

 

کارت گارانتی سمعک

برای استفاده از خدمات گارانتی سمعک همراه داشتن و حفظ کارت گارانتی سمعک به دلایل ذیل لازم است:

-همراه داشتن کارت گارانتی برای پیگیری تاریخ خرید و اطلاعات تخصصی برند سمعک خریداری شده.

-مطابقت سریال کارت گارانتی با سمعک معیوبی که ارائه میشود. کارت گارانتی سمعک باید شامل :

تاریخ خرید

شماره سریال سمعک

دوره گارانتی

مدل و نوع سمعک مطابق با محصول خریداری شده

 

 

خرید سمعک از غیر ادیولوژیست چه مشکلاتی ایجاد می کند

فرایند معاینات شنوایی، مشاوره، تجویز و تنظیم سمعک امری کاملا تخصصی است و دریافت این خدمات از افراد غیر متخصص ( هر فردی به جز شنوایی شناس، مانند کالاهای پزشکی و …) می تواند عواقب غیر قابل جبران به سلامتی و ضررهای مالی به همراه داشته باشد.

از جمله این موارد که می توان به آن اشاذه کرد شامل  فروش سمعک های دست دوم بجای سمعک نو، فروش سمعک نامناسب برای فرد، عدم تنظیم سمعک، تنظیمات غیرتخصصی و اشتباه سمعک برای کم شنوایی فرد، گارانتی نداشتن و یا ارائه ی کارت های گارانتی تقلبی و ….

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *